• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Zsa Zsa Gabor 99 yaşında hayatını kaybetti

Okunuyor :
Zsa Zsa Gabor 99 yaşında hayatını kaybetti

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hollywood'un efsane oyuncularından Zsa Zsa Gabor, 99 yaşında öldü

Hollywood'da bir döneme damgasını vuran, ilk evliğini bir Türk siyasetçiyle yapan Macar asıllı kadın sinema oyuncusu Zsa Zsa Gabor, 99 yaşında Los Angeles'ta yaşamını yitirdi.

ÖLÜM SEBEBİ: KALP YETMEZLİĞİ
Uzun süredir Gabor'un halkla ilişkiler görevini yapan Edward Lozzi, ünlü eski yıldızın kalp yetmezliğinden vefat ettiğini açıkladı.

TÜRKİYE'DE YAŞAMIŞTI
1936 yılında Macaristan Güzeli seçilen ve bir süre Türkiye'de yaşayan Gabor, ABD'ye taşındıktan sonra Hollywood'da döneminin en güzel ve çekici kadınlarından biri olarak anıldı.

1958 yılında "En Göz Alıcı Aktris" kategorisinde Altın Küre kazanan Gabor, "Moulin Rouge" ve "Queen of Outer Space" filmlerinde başrol oynamıştı.

CAN DÜNDAR ATATÜRK'LE İLİŞKİSİNİ YAZMIŞTI
Alman kamuoyunda Yeşiller'e yakınlığıyla bilinen Can Dündar adlı yazar yaklaşık 1 yıl önce Zsa Zsa Gabor'un Atatürk'le ilişkisini yazmıştı:

Sonra bir gün Karpiç'te Atatürk'le tanışmış, -kendi deyimiyle- ilk görüşte vurulmuş, o gece onunla dans etmiş ve bir süre sonra da ilişkiye girmişti. Bu ilişki 6 ay kadar, haftalık buluşmalarla sürmüştü.

"MUSTAFA KEMAL MUHTEŞEM BİR ERKEKTİ"
Diğer taraftan birçok kaynakta Atatürk'le Gabor'un ilişkisi hakkında bilgi verilirken Doğan Uluç bu ilişkide Gabor'un şunları söylediğini aktarmıştı: "Atatürk'le baloda tanıştım, dans ettik. Birkaç kere de birlikte yemek yedik. Gözleri hala belleğimde. Unutamayacağım bir erkekti Mustafa Kemal"
 

karafetva

Tecrübeli
Üye
M. Kemal e gayri meşru ilişki atfı var... Böyle birşeyle bizim solculardan başkası övünemez herhalde...
 
Üst Alt