Zenginler daha çok yalan söylüyor

ABD ve Kanada'da yapılan bir araştırmaya göre, varlıklı kişiler trafik kurallarını daha çok ihlal ediyor, çocuklara ayrılan bonbon şekerlerini aşırmaktan ya da daha da zenginleşmek için yalan söylemekten kaçınmıyorlar.mış.
 
E

erdem

Ziyaretci
yalan ve bombom arsidiklari icin zengin olmusturlar belkide
yani temelinde hiorsizlik var herhalde.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
ABD ve Kanada'da yapılan bir araştırmaya göre, varlıklı kişiler trafik kurallarını daha çok ihlal ediyor, çocuklara ayrılan bonbon şekerlerini aşırmaktan ya da daha da zenginleşmek için yalan söylemekten kaçınmıyorlar.mış.


Demek ki bazı zenginlerin ruhsal sağlığı cidden bozuk
yazık yahu
onlar paralarını idare edemezler şimdi acaba talip mi olsak o paracıklara :)
süpermeydan üyelerine dağıtsak :)
 
selam ederim;

varlıklı kişi rabbini ve kendini bilen demektir. zenginliğin tanımı "çok parası olan demek değildir" kur-an bize bunu öğretir. o bize insanlık ilmini öğretir. ve çok değerli öğütler verir. zenginlik gönülde ve gözdedir. sahip olduklarının farkında olan insan, güzel bir göz ile bakmayı öğrendiği vakit paranın bir araç olduğu fikrini hemen anlayabilir. ve paranın esiri olmaz. para kendini bilmeyen insana fazlaca güven verir, yürüyüşü ve bakışları hatta konuşmaları bile değişebilir insanın. ama "her nefis bir gün ölümü tadacaktır" kimse bunu düşünüp istemese bile. o vakit Allah derler. kimse parayı pulu düşünmez. bir ömür paranın esiri olup sahip olduklarına şükür etmeyip paylaşmayan özgüveni fazla olan insan o vakit gerçeği anlar amma iş işten geçmiştir. cebrail as sorar ona "sana verdiğimiz akıl güç kuvvet ve vicdan ile ne yaptın?" sana 500 milyar hücre secde etti ve o bedenini dilediğin gibi kullandın, seni bolluk ve bereket içinde binlerce kilometre sinir sistemi ile donattık kendinden başka kime ne fayda verdin? ne bizi nede rabbini hiç düşünmeden benim dedin. işte sana şurada sabahı olmayan bir karanlık vardır. o vakit akıl idrak eder sınıfta kalmıştır. ve oradan izler, dünyada kalan parası, malı mülkü evlatları tarafından çoktan pay edilmeye başlanmış ve kavga etmeye başlamışlardır bile. o vakit akıl bir tek kelime söyler KEŞKE. rabbim bir kez daha gönder beni dünyaya sana sadık iyi ve yardım sever bir kul olacagım yemin ederim. fakat bu onun ilk yemini değildir. zaten bu yemin ile gelmiştir dünyaya. fakat gaflet içinde unutmuştur gerçeği.

sadakanız sevabınız şükür ve af dualarınız bol olsun arkadaşlar. parası olmayan otobüsde veya bir kalabalıkda ulu Allah için yer bile verse bir başkasına sadakadır bu. güleryüz ve selam vermekde sadakadır. bunları vermek için paranız olmasına gerek yoktur. yaptıklarımız ettiklerimiz hepsi kayıt altındadır, hatta konuşmalarımız bile. sizi korkutmak istemem ama gerçekten çok çetin bir sınav veriyoruz. bakın görün insanlık ne halde. sahipsiz oldugumuzu düşünüp bu böyle gidecek sanmasın hiç kimse. birbirinizi uyarın yanlışlara ve hatalara karşı uyanık olalım. gücü yeten yetmeyeni uyarsın. desinki parayı biz yarattık bizim kölemizdir. bizi yaratanda rabbimizdir bizde onun kuluyuz kölesiyiz. merhameti bol olan ulu Allah içinizden geçen her sözü işitir duyar.
 
Üst Alt