Zengin fakir ağız tadı

Fakir bir insansınız yedikleriniz daha lezzetlidir. Çünkü hergün ulaşamadığınız yiyecekler çoktur.
Her gün et köfte salam sucuk yiyen bir insan buna ara vermeden aynı lezzeti alamaz.
Diyelim ki diyet yapmak için et köfte vs gibi şeyleri kesti. Yine aynı lezzeti alamayacaktır. Yiyecek kaygısı yoktur. Açlık veyahut fakirlik önce beyinsel bir olaydır salgı bezlerinin çalışması.
Oysa uzun süredir et yemeyen bir vücut et yediği zaman çok daha fazla haz alır.
1-Uzun süre yemediği için alacağı lezzet daha fazladır. 2- vücut arzu ettiği bir besine kavuşmuştur.

Aynı insan zengin oldugu zaman istediği kadar yer. diyet yapsa da alternatif ürünler tüketir. Bir insan zenginleyince tüketmez keliömesi yanlıştır. Aksine zenginlikle beraber lüksleri artar. ama hep yediği malzemeler lezzet vermez Lezzet arayışına çıkar. Yabancı ve doğal besinlerin peşine koşar. İstanbulda satılan Bir Mango,ananas,hindistan cevizi,avokado, veahut yengeç,istakoz,ahtopot,kalamar,karides gibi ürünleri tüketecek oldukça insan vardır.

Bilmeyen (yemeyen) insanın keşfedeceği daha çok şeyi vardır. ve daha çok mutlu olurlar.
insan lezzetleri keşfettikçe ağzının tadı azalır. ama mecburi yoksulluk çekiyorsa dil damak arzusuna ulaşınca çok daha fazla keyif alır. Fakirlikte en büyük şey sıcak bir çorbadır. Bunun keyfini hiçbirşey vermez. Çok zenginleyin ama ağız tadınızı asla bozmayın.
-Ağız tadınızı bozacak 2nci şey yalnız kalmaktır. Yalnızken hiçkimse yemek yemeyi sevmez. Allah kimseyi yalnız bırakmasın.

düşünceler kendime aittir
senolmutlu@2010 supermeydan
 
Genelde insanlar moral bozuk olduğu zaman yerler yalnız kalıncada moral bozuk oluyor yine yerler...bazılarıda benim gibi moral bozuk olduğu zaman asla yemezler...
 
Üst Alt