Zayıflamaya Yönelik Öneriler

Başarılı bir biçimde kilo vermek için her gün yediklerinize dikkat etmeniz gereklidir. Düzenli beslenerek ve spor yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyet sağlıklı beslenme ve spor eşliğinde yapılırsa olumlu sonuçlar verir.

Kilo vermenizi sağlayacak birçok diyet programı olmasına rağmen uzun süreli ve güvenli olarak kanıtlanmış tek yöntem tükettiğinizden daha çok Kalori yakmaktır.

Bu da daha az ya da daha sağlıklı yiyecekler yiyerek ya da daha fazla egzersiz yaparak gerçekleştirilebilir. Genellikle küçük porsiyonlar halinde yemek de yeme alışkanlıklarınızı kontrol etmenizde yardımcı olabilir.

Zayıflama Önerileri
Düzenli ve sağlıklı zayıflamak kişilerin herhangi bir sağlık problemi yaşamaksızın kilo verdikleri bir süreçtir. Zayıflama haplarına başvurmadan önce doğal yollar ile kilo vermeyi denemek oldukça önemlidir. Ancak doğal yollar ile verilen kilolar kalıcı olabilmektedir.

Zayıflamak için bir çok öneri verilebilir. Önemli olan en etkili ve kısa sürede sonuca ulaştıracak önerilerin dikkate alınmasıdır. Spor yapacağınız tüm kısıtlamalara ek olarak tamamlayıcı bir eylemdir. Metabolizmanın hızlı ve düzenli çalışması için günde en az 20 dakikalık bir aktivitede bulunmak gereklidir. Yağların yakılması için kas yapmak, kas yapmak içinse düzenli spor yapmak önerilmektedir.

Olabildiğince yağlı besinlerden uzak durmalı ve bol miktarda su tüketilmelidir. Haftada en az 1-2 kez protein bakımından zengin olan et tüketilmelidir. Şekerli ve tuzlu yemeklerden kaçınılmalı beyaz undan yapılmış ekmek yerine tam tahıllı kepek ekmeği yenilmelidir.

Kilo almanın önüne geçmek için öneriler:

Yağ ve şeker oranı yüksek yiyeceklerden uzak durun
Alkolü azaltın
Stresten ve aşırı yorgunluktan uzak durun
Depresyondaysanız tedavi olun
Her gün en az yarım saat spor yapın
Yürüyerek fiziksel aktivite düzeyinizi arttırın
Egzersiz progr***** başlamadan önce uzman biriyle konuşun.
 
Üst Alt