• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Zaman müneccim mi oldu?

  • Konbuyu başlatan ajan
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Zaman müneccim mi oldu?

ajan

Tecrübeli
Üye
Açılımın çıkmaza girmesi ve DTP’nin kapatılması ile karışan sokaklar iki kişinin ölümüne neden oldu. Muş’ta bir iş yeri ve otomobili yakmak isteyen göstericilere esnafın ateş açması sonucu, yedi kişinin de yaraladığı bu olayın benzerleri Diyarbakır ve Dolapdere’de de yaşanmıştı.

Diyarbakır’da Aydın Erdem, Muş’ta Kemal Kayacan ile Nejmi Oral adlı vatandaşlar yaşanan olaylar sonunda hayatlarını kaybetti. Hamdullah Güvercin, Sabit Çiftçi, Kenan Gündüz, Cüneyt Çelik, Abdulkerim Çelik, Heybet Kondu ve Lokman Sönmez ise yaralandı.

Zaman gazetesi, Diyarbakır’da gerçekleşen ve ‘Öcalan’ın hücre şartlarını protesto’ amacını taşıyan eylem öncesi bir gencin öldürüleceği haberini vermişti. Gazete, yeri bilememiş ama bir kişinin öldürüleceğini doğru tahmin etmişti. Aynı gazete Muş’ta yaşanan olaylar öncesi de “OHAL'i alttan alta pişiriyorlar” manşeti ile okuyucu karşısına çıktı.


Haberin spotunda şöyle yazıyor:

“DTP'nin kapatılması üzerine yeniden alevlendirilen sokak eylemleri, PKK'nın 'karşı şiddet' oluşturma stratejisi olarak değerlendirilirken, bu konuda önemli uyarılar dile getiriliyor.”

Haber ile ilgili birçok kişinin görüşüne yer verilmiş. Haberin girişinde “Kamuoyunda, sahneye konulan stratejinin 'olağanüstü hal ve sıkıyönetim' gibi uygulamalara zemin hazırlamayı amaçladığı görüşü hakim” kanaatine yer veriliyor. Haberde görüşlerine yer verilen Ulusal Stratejik Araştırmalar Kurumu Başkanı Sedat Laçiner, DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu ve AKP eski Diyarbakır Merkez İlçe Başkanı Muhammet Akar da haberin girişini doğrulayan demeçler veriyor.

İki olayda da gazetenin haberi önceden duyurması akıllara şu soruyu getiriyor: Zaman gazetesi nasıl müneccimlik yapıyor?

Tarık Eryiğit
 
Üst Alt