Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri

Saç modeline karar vermeden önce yüz tipinizin hangi formda olduğunu öğrenmek çok kolaydır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra tarayın ve tam ortadan ikiye ayırın. Ellerinizle saç diplerinizden uçlarına kadar inin. Ellerinizin çizdiği hareket, yüz tipinizi belirler. Üçgen mi, kare mi, yuvarlak yüzlü mü olduğunuzu en net şekilde bu hareketle öğrenebilirsiniz.

Üçgen Yüz

Üçgen yüz tipine sahipseniz, omuzlarda biten saç modelleri sizin için uygundur. Uçlarına hareket verilmiş katlı kesimler ve aralıklarla yapılmış röfleler yüz güzelliğinizi ortaya çıkarak en güzel saç modelidir.Kakül kullanmayı seviyorsanız, yüzünüzü dengelemek için kaküllerinizi yana doğru tarayın.
Dümdüz ve uzun saç modellerini tercih etmeninizde fayda vardır. Çünkü düz saç, yüzünüzü olduğundan daha uzun gösterebilir.

Kare Yüz

Kare yüz tipine sahipseniz, yüz hatlarınızı yumuşatmak için uzun ve dalgalı saç modellerini kullanabilirsiniz. Saç uçlarına verilen yuvarlak katlar, yüzünüzün daha oval gösterecektir. Kare yüzlerde göz ve alın ön plandadır. Denge sağlamak için dışa dönük fön ve çapraz kesilmiş kaküller tercih edebilirsiniz.
Küt kesimli ve omuz hizasındaki modeller yüz hatlarınızı keskinleştirir. Uyumlu görünüm için bu modelleri kullanmamanızda fayda vardır.

Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüz sahipseniz, uzun ve düz saçlar yüz hatlarınızı daha ince gösterecektir. Kakül kullanımında asimetrik kesimler tercih edebilirsiniz. Kaküllerinizi hafifçe içe doğru fönlemek yumuşak bir görünüm kazandıracaktır.
Gür ve kıvırcık saçlarınız varsa, yüzünüzün yanlarına gelen saçlarınızda katlı kesim yaptırın. Bu sayede yüzünüz istediğiniz incelikte görünecektir.
Saçlarınızı şekillendirirken, her bölümüne içe dönük fön çekmemelisiniz. İçe dönük fön, yüzünüzü daha da yuvarlak gösterir. Aşırı kısa modeller yine tercih etmemeniz gereken saç kesimleri arasında yer alıyor. Kuaförünüz size kısa saç kesmek konusunda ısrarcı da kabul etmemenizi öneriyoruz.
msn.com
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt