Yüz Biçiminize Uygun Saçlar

Uzun saçlar eski tarihlerden beri hep kadınlığın simgesi olmuştur. Ama uzun saçın bakımı da kullanımı da zordur. Kısa saç ise insanı daha modern ve dinamik bir görünüm verir, bakımı da kolaydır. Yüzümüzün biçimi aynı zamanda kişiliğimizi de yansıtır.

Yüz Şeklinize Uygun Kısacık Saçlar

Yuvarlak Yüzler

Saç kesiminiz yuvarlak hatlı ve hacimli olmalıdır. Yüzünüzün yuvarlığını yumuşatmak için saçınız yüzünüzü çerçevelenmeli ve yanaklarınızın üzerine düşmelidir.

Saçlarınız kıvırcık ise, yüzünüzün üzerine yumuşakça dökülen bukleler sizin için ideal olacaktır.

Saç rengi olarak koyu tonları tercih etmenizde fayda var.

Kişiliği: Gösterişli, iyimser, iştahlı ve açık yürekli.
Saçları: Gevşek buklelerle başın çevresinde hareketlendirilmeli. Saç hareketlenip havalandıkça yüzün yuvarlığını gizleyecektir.

Oval Yüzler

Hemen hemen her kesimi rahatlıkla uygulatabilirsiniz. Sadece, fazla şekilli modellerden kaçınmalısınız. Saçınıza farklı hacimler ve yumuşak hareketlendirmeler uygulayın.

Saç rengi olarak fazla belirgin olmayan, kibar renkleri tercih etmelisiniz.

Kişiliği: Çok kadınsı çizgileriyle tatlı, çekici, kendi halinde ve seçicidir

Saç Modeli: Saçlarınızın biçimi de bu kadınsılığı yansıtmalı ve yüz hatlarınızın yumuşak çizgileriyle uyumlu olmalıdır. Çok kabartılmış ya da geriye doğru dümdüz toplanmış saç modellerinden kaçının.

Üçgen Yüzler

Çok kısa kesimlerden kaçınmalısınız. Alnınızı fazla açmayın, yüzünüzün uzunluğunu kısaltmak için hareketli kakül uygun bir seçim olur. Efile kesilmiş saç tutamlarını alnınıza doğru karışık olarak hareketlendirin.

Özellikle başın üstünde saçınızı kabartmaktan kaçınmalısınız. Koyu renkler saç rengi sizin için idealdir.

Kişiliği: Mantıklı, kararlı, düzenli ve titiz.

Saçları: Saç biçiminiz biraz hacimli olmalı, yüz çizgilerini yumuşatmak için özellikle elmacı kemikleri hizasında saçlara yanlardan biraz hacim verilmelidir.

Kare Yüzler

Pratik, basit ve düz kesimler yüz hatlarınızı daha yumuşak gösterecektir. Çene hattınızı yumuşatmak için çene etrafında saç tutamları ile oynayın. Sadece ve tek ton saç renklerini tercih edin.

Kişiliği: Canlı, duygusal, sevecen, güvenilir ve sosyal.

Saçları: Sert yüz çizgilerini yumuşatmak için başın yanlarında hareketlendirilmelidir. Aslında serbest bırakılmış saçlar sizin için idealdir.

Altıgen Yüzler

Kesiminiz köşeli ve sert hatlı olmalıdır. Saç tutamlarıyla alnınızı fazla kapatmayın. Elmacık kemiklerini yumuşatmak için kulak üstlerinde, genişliği hafifçe daraltmak için ise yanak etrafında hacım uygulayabilirsiniz. Sarı, kızıl kestane gibi canlı renkler yüz şeklinize ve saç kesiminize son derece uygundur.

Kişiliği: Hareketli, güçlü, kararlı ve güvenilir birisiniz.

Saçları: Saç modeliniz iyi düzenlenmiş bir sadelikte olmalı, bir yan topuz gibi. Buklelerden kaçınmalısınız.
 
Üst Alt