Yurtdışına Para Gönderme Yolları

Yurtdışına Para Gönderme Yolları, Yurtdışından Türkiye'ye Para Gönderme,Yurtdışına Para Gönderme Yöntemleri Nelerdir?

Yurt dışına para göndermenin pek çok basit ve ekonomik yöntemi mevcuttur. Bunlar arasından en çok kullanılanları supermeydan olarak sizler için bir araya getirdik.

MoneyGram

Yurt dışına en hızlı ve basit para gönderme yollarından biri olan MoneyGram, hesap sahibi olmaya gerek kalmadan hızlı ve acil bir şekilde yurt dışına para gönderip ve gelen parayı alabileceğimiz bir para transferi şeklidir. MoneyGram para transferi sayesinde dünya üzerindeki 200 e yakın ülkede herhangi bir banka hesabına gerek kalmadan sadece kimlik kartı ile para gönderimi gerçekleştirilebilmektedir. Havale işlemi, gönderici ve alıcı arasında MoneyGram ile kurulan online onay ile gerçekleştirilmektedir.

İşlem 10 dakika civarında sürüp, onay alındında anda ödeme yapılmaktadır. Ayrıca hiç bir ek ücret ödemeden para ile birlikte 10 kelimelik bir not da gönderilebilmektedir. Para gönderme işlemi yapılabilmesi için MoneyGram acentesine gidip ilgili formun doldurulması yeterlidir. İşlem ücreti gönderilecek miktarı göre değişmekte olup para çekme işlemlerinde herhangi bir ücret ödenmemektedir. MoneyGram ile yapılacak para transferleri Euro üzerinden yapılmakta olup maximum işlem limiti 7.000 Euro ile sınırlıdır.

Western Union

Hızlı, güvenilir ve uluslararası para transferi metotlarından biri olan western union, dünya çapında 200den fazla ülkede ve 250 bini aşkın acentesiyle 150 yıldır milyonlarca insana hizmet vermektedir. Western unionla para transferi sadece birkaç dakika zaman alıp, para transfer ücretini gönderici ödemektedir.

Para transferi Euro yada Usd cinsinden yapılmakta olup yapmamız gereken tek şey en yakın western unıon acentesine giderek ilgili formu doldurmak, transfere konu olan parayı, komisyon ücretini ve formu görevliye verdikten sonra acente tarafından verilen kodu telefonla alıcıya bildirmektir. Alıcı bu kod vasıtasıyla bulunduğu yerdeki her hangi bir western unıon acentesine giderek en kısa sürede parasını alabilecektir.
 
Üst Alt