• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yunanistan'ı at,Türkiye'yi al

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Yunanistan'ı at,Türkiye'yi al

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba
Yunanistan'ı atalım, Türkiye'yi alalım'

Almanya'nın önde gelen haftalık haber dergilerinden Focus'ta
"Yunanistan'ı euro'dan atalım yerine Türkiye'yi alalım" başlıklı bir yoruma yer verildi.

Focus yazarlarından Uli Dönch imzasıyla yayımlanan makalede "Yunanistan'ın tutsağı olacağımıza Türkiye'nin ortağı olalım" ifadeleri yer aldı.

Zaman'da yer alan haberde Yunanistan'ın en geç ekim ayına kadar iflas edeceğini iddia eden Dönch, Türkiye'nin Avrupa'nın kıyısında Çin kadar büyüme performansı gösterdiğini belirtti. 2005 yılından beri AB'ye giriş müzakereleri yürüten Türkiye'nin Almanya'da halen bir tarım ülkesi olarak tanındığını vurgulayan Dönch, Türkiye'nin üye pek çok ülkeden daha fazla Avrupa Para Birliği üyesi olmayı hak ettiğini kaydetti.

Nüfusu yaşlanan Avrupa'nın Türkiye'ye ihtiyacının, Türkiye'nin Avrupa'ya olan ihtiyacından daha fazla olduğunu savunan Alman yazar, Türkiye'nin muhteşem ekonomik verilere ve dünyanın her yerinde çalışabilecek eğitimli ve gayretli genç nüfusa sahip olduğuna işaret etti. Batılı ekonomi uzmanlarının Türkiye'yi 'kapımızın önündeki Çin' olarak tanımladıklarını hatırlatan dergi, Türkiye'nin uzun süre Avrupa'nın kapısında beklemeyeceğini ifade ederek, ülkenin bir an evvel kazanılması gerektiği vurguladı.
ekolay.net
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
İstilacı çekirgeler. Gelin kanımızı emin...
O kapiya yüklendigimiz sürece hatta o kapi ardina kadar acilip iceri adimimizi attigimiz andan itibaren sonuna kadarda kanimiz emilecek...
Hele hele sömürmeye alismis avrupanin kapitalist devleri , kanini ememeyecegi ülkeye selam bile vermez...

Biz halk olarak ikiye bölündügümüzden gelen iktidarlar hangi parti olursa olsun net bir tavir alamiyor...

Halkin yarisi illâ girelim avrupa birligine derken, diger yarisi kanimizi emdirecegimize baska birkac alternatif daha var hic degilse bunlari oturup müzakere edelim diyor... Böyle olunca iktidarlarda , hatta ana muhalefetler ve muhalefet partileride her iki kesimede yaranmak icin
ne Avrupadan nede diger alternatiflerin vazgecebilinecegini söyleyerek her tarafi memnun etme gayretindeler...
 
Üst Alt