Yılmaz Özdil'i sinirlendiren Ramazan soruları

Güzel kardeşim, kamasutra profesörü değil ki bunlar, ilahiyat profesörü.
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Diyanet'in, Tv'lerin ve gazetelerin sayfalarında boy boy yayınlanan tuhaf "Oruç bozulur mu?" soruları Yılmaz Özdil'i sinirlendirdi. Eskiyle yeniyi kıyaslayan Özdil, ince mizahıyla yaşananları şöyle kaleme aldı..

İşte Özdil'in bugünkü yazısı...

Ankara için iftar tiwiti...

AKP'nin tek hayırlı tarafı şu...

Liboşlar mümin oldu.

SOSYETİK MÖNÜ
Paparazzi kameralarını çağırıp poz vere vere umre'ye gitmişlerdi, şimdi oruç'a merak sardılar.

*Bi sosyetik dergi mönü vermiş mesela...
İftarda, önce hurma, sonra fesleğen yağıyla tatlandırılmış minestrone çorba, roka yaprakları ve kurutulmuş domates püresinin yanında balsamik sirke ve limon soslu sızma zeytinyağı gezdirilmiş dana carpaccio, tazerozmarinle sarılmış ve karemelize edilmiş tavuk göğsü fırın, üstüne, nane ile dinlendirilmiş franbuaz soslu pannacotta... Sahurda, brokoli çorbası, zeytinyağlı Brüksel lahanası, sote mantar ve graten soslu küp patatesler yanında,marine edilmiş jülyen dana bonfile veya tercihan, iceberg yapraklı ızgara levrek fileto, bir çay bardağı light yoğurt, üstüne ananas kompostosu.

* Peki ya pide?
Kepekli...
Kroton şeklinde.

*Sanırsın, Buckhingham hidayete erdi, Prenses Keyt Midıltın oruç tutacak.
*Suşi öneren bile var.

HURMA YERİNE VİAGRA ALDIN N'AAPTIN!
Tiviler de bi acayipleşti...
Kiminde dünya Kuran-ı Kerim okuma şampiyonu hafız, kiminde dünya ezan okuma şampiyonu müezzin, kimindeAvrupa şampiyonu finalisti imam filan.

*Bu nedir arkadaş...
Alt tarafı nefsimizi sınamak için niyet edeceğiz, olimpiyata mı katılıyoruz?

*Din adamlarına sorular desen...
Kan versem orucum bozulur mu?
İğne yaptırabilir miyim?
Kalp hapımı alabilir miyim?
Diyalize girsem orucum n'olur?
Eskidendi.

*Şimdi artık...
Güneş kremi sürebilir miyim?
Niyetliyken ağda caiz mi?
Pedikür orucu sakatlar mı?
Sahurdan önce sevişebilir miyim?
Fransız öpücüğü orucu bozar mı?

*Güzel kardeşim, kamasutra profesörü değil ki bunlar, ilahiyat profesörü... Ne desinler yani, partnerin dilini yutmazsa bozmaz mı desin? Yoksa hurma yerine viagra mı aldın, n'aaptın?

*Şaka bir yana, bin yıllık gelenek
davul'u bile perküsyon'a çevirdiler. Geçen akşam maç seyrediyorum, devre arasında reklamlar girdi, Burhan Öçal'ı ramazan davulcusu yapmışlar iyi mi... Vadaaa'yla beraber ahaliyi sahura kaldırıyor! Bonus
caiz midir bilmem ama, yakında Okay Temiz'i çıkarırlarsa, şaşma. Cazcı ayarlayıp, Kadir Gecesi mevlüt de okuturbunlar.
*
Oldu olacak, iftar topunu da kendinize uydurun bari. Malum, özellikle gençlerimizin yanında değil dandik iftar topu,atom bombası bile patlatsan, ruhları duymaz.
Tiwitır'dan yayınlayın.

*(Tiwitır belediye başkanı Melih Gökçek'in hayırlara vesile bu makul önerimi dikkate alacağını tahmin ediyorum.)

*Veya, feysbuk'a koyun.
Görelim ki, iftar vakti...
Allah kabul etsin.
Layk atalım.

ensonhaber.com
 
İnancınızda ne kadar ciddi iseniz ,Ramazan da o ölçüde anlamlanacaktır. Ramazan'ı algılayıştaki bu çarpıklık, lakaytlık ciddiyetsizliğin tezahürüdür.
 
efenim sosyeteler oruç tutuyomuş tutsunlar efenim size ne.Allallah Ramazanıda kıskandınız milletten.Belki bu sayede açların halini anlarlarda afrikaya filan yardım modası başlar kim bilir.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Yılmaz Özdilin , kısmende olsa yazısına katılıyorum ... şöyleki Ramazanda iftar sofralarımız cidden çok abartılı efendim

heleki o akşam iftara misafir alacaksak offf offf hazırlıklar sabahtan başlar
aslında ramazan bir nefis muhasebesiyle birlikte aç olan kişilerin halini anlamak ve yaptığımız günahların bağışlanmasını dilemek için RAMAZAN RABBİMİZDEN bizlere verilen, tabiri caizse RECEP, ŞABAN ayıında vizelerden aldığımız düşük notların büte kalmasıdır ki daha çok çalışmamız gerekiyor .Ama maalesef bizler ne yapıyoruz günün önemli bir kısmını mutfakta geçiriyoruz dahada üzücü olanı bayramın yaklaşmasıyla mönöye daha az zaman harcayıp var gücümüzle temizlikle uğraşmamız çok acı ama üç aşşağı beş yukarı biz bayanların durumu böyle :(
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bunlar " kalıplaşmış-çizgileri belli " din eğitimlerinin , öğretilerinin açığa çıkmış halidir...Yani buna dayanarak şunu söyleyebilirim , mühim olan okulda " din dersinden " çakıp-çakmamak değil , hayatta edilinilen dini anlayıştan dolayı dinden çakıp çakmadığımızdır...Gördüğüm kadarıyla maalesef " sınıfta çakmışız "...

Sağlıcakla kalınız...
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
efenim sosyeteler oruç tutuyomuş tutsunlar efenim size ne.Allallah Ramazanıda kıskandınız milletten.Belki bu sayede açların halini anlarlarda afrikaya filan yardım modası başlar kim bilir.


sote mantar ve graten soslu küp patatesler yanında,marine edilmiş jülyen dana bonfile veya tercihan, iceberg yapraklı ızgara levrek fileto, bir çay bardağı light yoğurt, üstüne ananas kompostosu.

Aman efenim boş verin siz sıkmayın canınızı sosyetenin orucu falan derken biz garibanların orucu elden gidecek
sosyetenin iftar sofrası hurmayla iftar açanların çenesini yorarmış :)
 
Üst Alt