Yılmaz Özdil

çöpe atılmış bir kitabını okuduğumuz, köşe yazılarını toplayarak kitap diye pazarladığını ve kitabının çokça basımından da aynı harf kombinasyonundan defaat kere para kazandığını anladığımız elit şahsiyet.

müjdat gezeni idealistliği ile metheden müjdat gezenin de "sesini duymadan edemiyorum" dediği körler sağırlar birbirini ağırlar atasözünü hatırlatarak edebi hizmet sunan kişiler.

Bir köşe yazısında Çinde düzenlenen olimpiyat oyunları için Çinin gayet banal ve boş sözler ile kafiye yumurtlamasını etkileyici bulup "bizdekiler becerebilir mi böyle edebiyatı" diye her zamanki gibi bizi kalaylamaya hazır zihniyeti ile gözlerimizi yaşartan şahıs.

İzlandada bu geçtiğimiz yüzyıl kaldırılan Türkleri öldürmek serbesttir şeklindeki akla hayale sığmayacak kanunu savunarak "hak ettik" diyebilecek bir tiniyete sahip olmasına rağmen ne tip bi yağlı boya kullanıyorsa milliyetçi kitlenin gözünü boyayabilen şahıs.

Solcuların süpermen olarak görebileceği ve ayrıca uğur dündar isimli, dolmuştaki diğer solculara uyduruk bi fıkra anlatarak edebiyat zehirlenmesine sebep olan şahıs ile arkadaş olan şahıs.

akp li birisinin "Atatürk yunan. Zaten Türke benzemiyor" diye yankı uyandıran ve bu kişinin istifa ettiği iddialara solcuların süpermeni olarak cevap vermesi beklendiği yazısında bikaç uyduruk savunma sözünün yanında "Zaten yunan kralı da Atatürk e nobel verilmesini istedi" diye bilinçaltından solun ağzına dıçan şahıs.
 
Yılmaz Özdil, Türk gazeteci ve yazar. Girit göçmeni bir anne ile Aksaraylı bir babanın oğlu olan Yılmaz Özdil, 1965 yılında İzmir'de doğdu. Çocukluk ve gençlik yılları İzmir'de geçti. İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur.
 
Üst Alt