• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yılmaz Güney'le 2 saat geçirmek istermisiniz

  • Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Yılmaz Güney'le 2 saat geçirmek istermisiniz

simqe

Kıdemli
Üye
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantılarına paralel olarak gerçekleştirilen “Arşivlik Muhabbetler – Yeşilçam’ı Yaratanlara Saygı” gecelerinde bu hafta Yılmaz Güney filmleri sunulacak.
“Umut”, “Acı”, “Ağıt”, “Arkadaş”, “Seyyit Han”, “Sürü”, “Endişe”, “Yol”un da aralarında bulunduğu yüzün üzerinde filmle yalnızca Türk seyirci için değil, dünyadaki izleyiciler için de özel değerler taşıyan yapıtlara imza atan, saygın ödüller kazanan Yılmaz Güney için gerçekleştirilecek etkinlik, Faruk Şüyün tarafından hazırlandı.

“Yılmaz Güney’le 2 Saat” başlıklı toplantı, Ortaköy Kültür Merkezi’nde 8 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.
Geceye, onunla aynı setleri paylaşan ustalar konuşmacı olarak katılacaklar. Bu konuklardan biri, Türk toplumunun çelişkilerini hisseden, yakalayan ve sinemasına başarıyla yansıtan Yılmaz Güney’in “Kan Gövdeyi Götürdü”, “Aslanların Dönüşü” “Çirkin Kral” ve “Silahların Kanunu” gibi ilk dönem filmlerinin yönetmeni Yılmaz Atadeniz.
Güney’e “Çirkin Kral” lakabını takan kişi olan Atadeniz, arşivlik anılarını anlatacak. Gecenin bir diğer konuğu, bir dönem Yılmaz Güney ile evli olan Nebahat Çehre. Güney’le birçok filmde birlikte rol alan Nebahat Çehre ile Yılmaz Atadeniz’in sohbetleri, etkinliğin renkli anlarını oluşturacak.
Yılmaz Güney’in rol arkadaşlarından sinemamızın duayenleri Nilüfer Aydan ve Suzan Avcı’nın da katılacakları etkinlikte gazeteci Arda Uskan ve Güney’le ortak projelere imza atan usta yönetmen Temel Gürsu da yer alacak.

Odatv.com
 
Üst Alt