yılgın türkler

ayaktayken bir bardak su getirsene
Yatay olan her şey dikey olana gıcık olur Üç kıtaya nam salmış onlarca ülkeyi vergiye bağlayarak geçinmiş şanlı milletimizin genlerinde başkasına iş buyurmak terk edilmesi zor bir zaaftır.
Kavgalarımıza bile önce söz sonra itekleme sonra da tehditler savurarak başlarız. Yani yumruk sallayıp boş yere efor kaybetmemek için her yol denenir.
Bu fukara millet gerektiği zaman içinden nice kahramanlar çıkarmasını becermiştir sözünü duymayanınız yok gibidir Gerçektir Doğrudur Biz önder çıkarmaya bayılırız Bir Önder çıkarmak tembellik hakkımızı kullanmak için en birincil ihtiyaçtır Önder çıkacak kafa patlatacak bütün sorumluluğu alacak biz de yaymaya devam edeceğiz.
bülent akyürek yılgın tarkler kitabından alıntı

Yılgın Türkler
Merhaba

Ayaktayken Bir Bardak Su Getirsene
Ben sokaktan gelmiş bir yazarım. Sokağın dilini konuşur, kavgasından anlarım. Ülkesini ve insanını gereksiz yere öven herkesin karşısında oldum.

Yenil, daha iyi yenil demiş Almanlar. Zaferlerinden değil, yenilgilerinden ders çıkaramayan tüm medeniyetler batmıştır. Sıradan bir balona helyum gazı koyarsanız uçan balon icat etmiş olursunuz. Balon bir mesafeye kadar gider ve kaldıramayacağı bir ısıyla karşılaşınca patlar. Uçan balonun ipini bırakırsanız, hem balonu hem de kantarın topuzunu kaçırmış olursunuz. Ne yazık ki balonun ipini tutup, onu fazla havalanınca yere indirecek bir tane bile aydınımız kalmadı.

Başıma ne gelir bilmiyorum ama insanımızı kendisiyle yüzleştirecek bir esere daha imza atmanın haklı gururuyla başlıyorum satırlarıma. Kimseyle dalga geçmedim, kimseyi aşağılamadım, zaten kitabım bir genelleme olamaz. Eleştirdiğim birçok şeyi, bir vatandaş olarak ben de yaptım. Sütten çıkmış ak kaşık değilim. Şimdi uzun Samsun sigaramın ucunu ateşliyor ve mücadeleyi başlatıyorum, hadi bakalım!

Ayaktayken bir bardak su getirsene
Yatay olan her şey, dikey olana gıcık olur! Üç kıtaya nam salmış, onlarca ülkeyi vergiye bağlayarak geçin miş şanlı milletimizin genlerinde başkasına iş buyurmak, terk edilmesi zor bir zaaftır.
Mehter takımının en vurucu aleti davuldur. Mehter, savaşmadan, kan dökmeden, düşmanın dizinin bağlarını çözerek, şehri teslim almanın en müzikal yoludur.

Kavgalarımıza bile önce söz, sonra itekleme, sonra da tehditler savurarak başlarız. Yani yumruk sallayıp, boş yere efor kaybetmemek için, her yol denenir.

Şu an, bu satırları yazarken, çoğunuz fikirlerime itiraz edip, tembellikten kitabı okumamak için elinizden geleni yapacaksınız, biliyorum. En fazla dördüncü sayfada kitabı duvara fırlatıp, televizyon kanallarını karıştıracaksınız, farkındayım, ama ne yapalım, ben de bunları yazmak zorundayım. Bu yüzden kitabı ince tutmaya karar verdim.

Bu fukara millet gerektiği zaman içinden nice kahramanlar çıkarmasını becermiştir sözünü duymayanınız yok gibidir. Gerçektir. Doğrudur. Biz, önder çıkarmaya bayılırız. Bir Önder çıkarmak tembellik hakkımızı kullanmak için en birincil ihtiyaçtır. Önder çıkacak; kafa patlatacak, bütün sorumluluğu alacak, biz de yaymaya devam edeceğiz. Bunun başka açıklaması yoktur.

Her millet, totemine benzer. Almanlar kartaldır. Yükseğe çıkıp, uzağı görmek ister, örnekleri uzatmanın haceti yok. Türklerin totemi kurttur. Kurt onurludur. Aç kalmadıkça avlanmaz. Kurt bağımsızlığına düşkündür. Kurdu hapsederseniz yemez, içmez, sonunda kendim öldürür. Milletimizin resmi totemini iyice tanıtmış oldum. Zaten bilmeyeniniz yok. Şimdi Koyun gibi.

Yılgın Türkler-Bülent Akyürek
FİNCAN YAYINLARI, (Cep Boy)

yıllardır kurtuluyoruz fransızdan,ingilizden,italyandan, maraşın kurtuluşu,antepin kurtuluşu,izmirin kurtuluşu,karsın rustan kurtuluşu,kurtulduğumuz için her sene bayram yapmamız benim kafamı karıştırıyor bilmiyorum büyüklerimiz ne düşünür bu konuda.........?

yıllardır kurtuluyoruz fransızdan,ingilizden,italyandan, maraşın kurtuluşu,antepin kurtuluşu,izmirin kurtuluşu,karsın rustan kurtuluşu,kurtulduğumuz için her sene bayram yapmamız benim kafamı karıştırıyor bilmiyorum büyüklerimiz ne düşünür bu konuda.........?

Selamlar
İnsan 1 kere dogar ama her sene dogdugu gunu coskuyla kutlar,kutlamak ister.o gun anlamlidir ve ozeldir cunku.
Her kurtulus da bi dogustur,ve milletler elbetteki zaferlerini,"dogus"larini kutlarlar....Bu yonden bakmanizi dilerim.iyi geceler

Üst Alt