Yetimlere mallarını verin.

Selam!

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...

4.2.Yetimlere mallarını verin.
Temizi pise değişmeyin.
Yetimlerin mallarını kendi mallarınıza katarak yemeyin.
Bunu yapmak gerçekten büyük bir vebaldir.

Sadakallah!

selam ederim;

kimdir aceba bu yetimler. anamız babamız herşeyimizdir ulu Allah. yetim kimse doğmamıştır yeryüzünde. yanlızca yaradanını bilmeyen tanımayan idrak edemeyenler vardırki onlar gerçekten yetimlerdir. ruhları yetim olmasada akılları yetim kalmıştır. yinede ulu Allah onların rızkını verir. yoksa anasını babasını kaybetmiş aramızdan kişilerinde karnını doyurup onları göz etmeyidemi bize melekler ögretecek? onu zaten vicdan ile bizim kalbimize koymuştur ulu Allah. zaten kimseye ait değildir yardım veya karın doyurmak. ulu Allah doyurur karınları yardımı ulu Allah verir. insanlar bu yardımına vesiledir ulu Allahın.

yetimlere sahip çıkın. rabbini ulu Allahı bilmeyen akıllara yardım edin. açları doyurun, fakirdir onlar. onların idraklerine seslenin. davranış ve tutumlarınız ile yanlışın esiri olmuş insana doğru davranışlarınız ile örnek olun. şeytanın esareti demek yanlışa alet olmaktır dostlarım. unutmayınki kalplerimize hidayeti koyanda ulu Allahdır. kimse imanı ve inancı ile üstünlük yapmasın diğer kardeşine. üstünlük gaybda ulu Allahın katındadır.

Üst Alt