• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yeşilçam Film Müzikleri

• Konbuyu başlatan Bay X
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 16
  • Görüntüleme 14K

Okunuyor :
Yeşilçam Film Müzikleri

Bay X

Kıdemli
Üye
Yeşilçamın jeneriklerinden mükemmel 2 şarkı daha Ennio Morricone imzalı 1970 yılına ait Le Professionnel adlı albümünden;
Metello
isimli parçayı hepiniz biliyorsunuz genellikle drama ve duygu yülkü sahnelerin başlıca jeneriğidir ve 1970'li yılların filmlerinde tercih edilmiştir birde genelde Cüneyt Arkın Filmlerinde duyduğunuz Chi Mai duygu yüklü sahnelerin vazgeçilmez parçasıdır.Bu şarkı aslında Jean Paul Belmondo'nun başrolünü oynadığı Le Professionnel adlı filmin sountrack'idir..

Ennio Morricone-Metello

Ennio Morricone-Chi Mai

Bay X

Kıdemli
Üye
Ennio Morricone için ne dersek azdır üstad'dan yine mükemmel bir jenerik Yeşilçamın aksiyon sahnelerinde vazgeçilmez olarak kullandığı parça;

1970 yılında çevrilen 'Disperatamente l'estate scorsa' adlı İtalyan filmine aittir.. Soundtracki'dir

Ennio Morricone-Citta Violenta

tuth

Acemi
Üye
sezercik aslan parçası filminde duyduğum bir enstrumantal bir müzik çok merak ediyorum adını "dıdıdıdıdıdıdıdıdıdıdıdım dıdıdı dıdıdım diye :D pek açıklayıcı olmadı ama anlayan olursa söyleyiversin lütfen :D

Üst Alt