• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Yesil Pasaport nedir? Kimler alabilir?

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
SORU ;Ben 24 yaşındayım ögrenciyim ve hiç bi yerde çalışmıyorum sigortam yok .

Ben 24 yaşındayım AÖF ögrenciyim ve hiç bi yerde çalışmıyorum sigortam yok . babam 28 yıllık devlet memuru . geçen sene yeşil pasaport aldık ailecek.yeşil pasaportu alırken ben aöf ögrencisi oldugumu gösterdim . bu sene beykent üniversite makine mühendisligine dikey geçiş yaptım . Aöfden kaydımı dondurdum .tekrar yeşil pasaportmu çıkartıcak mıyım ?

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
İkamet ettiğim il dışında bir ilin emniyet müdürlüğünden yeşil pasaport alabilir miyim?

dogangunes 

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İkamet ettiğim il dışında bir ilin emniyet müdürlüğünden yeşil pasaport alabilir miyim?
Bağlı bulunduğunuz (nüfüsa kayıtlı olduğunuz il veya ilçe) yerde değilseniz bulunduğunuz adresi gösteren bir ikametgah belgesi ile şahsen başvuru yapabilirsiniz.

C

corvetto

Ziyaretci
5/3 derecede TSK görev yapamaz raporu ile adi malül olarak emekliye sevk edildim.5862 kanunun ek 4 üncü maddesine göre yeşil pasaport alabilirmiyim.Kesin bilgiye sahip olup emsal gösterecek biri varsa mertgrup58@gmail.com adresine mail atabilir mi.

D

Danisis

Ziyaretci
Devlet memuruyum. Bu sene yeşil pasaport almaya hak kazandım. Yeni evlendiğim eşim de benden dolayı yeşil pasaport aldı.Eşimin 25 yaşından büyük kızı bekar, çalışmıyor ve bizimle yaşıyor. Eşimin kızı da yeşil pasaport alabilir mi? Yanıt için şimdiden teşekkür ederim.