Yeşil Demirel'in evinde

Marhaba

Özel Yetkili Başsavcı vekiline ifade veren tanık M.E. gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu. Gizli tanığın, Süleymen Demirel ve Yeşil'le ilgili şok iddiaları gündemi sarsacak.

ŞAMİL TAYYAR: 'YEŞİL'İ GÖRENLER VAR'

"Yeşil yani Mahmut Yıldırımı Hacı Ali Demirelin villasında 3 defa gördüm" Faili meçhul soruşturmasında ifade veren tanık M.E Yeşil yaşıyor. Adını Hasan Kütük olarak değiştirdi. Süleyman Demirelin kardeşi Hacı Ali Demirelle yakın ilişkisi var. Eski Cumhurbaşkanına beyefendi diyor ifadelerini kullandı.

Bugün gazetesinin haberine göre, Eski Özel Harekâtçı Ayhan Çarkının ifadeleri üzerine başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturmasında çarpıcı bir gelişme yaşandı. MİT eski Kontterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymürün ardından Özel Yetkili Başsavcı vekiline ifade veren tanık M.E. gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu. Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirelin kardeşi Hacı Ali Demirelle bir dönem ticari ilişkileri olduğunu anlatan M.E, Yeşil yaşıyor. Adını Hasan Kütük olarak değiştirdi. Süleyman Demirelin kardeşi Hacı Ali Demirelle yakın ilişkisi var. Villasında gördüm. Cumhurbaşkanı Demirele beyefendi diye hitap ediyor dedi.

3 KEZ KARŞILAŞTIM

Türkiyenin karanlık yıllarını mercek altına alan faili meçhul soruşturmasında ilginç ayrıntılara ulaşıldı. Ankara Özel Yetkili Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşene itiraflarda bulunan tanık M.E, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırımın yaşadığını ileri sürdü. Bu arada M.Enin Hacı Ali Demirelin kendisini yalanlayabileceği ihtimalini değerlendirerek Hacı Ali Demirelle beraber görüntülerinin olduğu bir CDyi Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşene verdiği bildirildi.

YEŞİLİN SAÇLARI BEYAZLADI

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirelin kardeşi Hacı Ali Demirelle bir dönem ticari ilişkilerinin olduğunu aktaran M.E, Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırımla Hacı Ali Yıldırımın villasında 3 kez karşılaştığını anlattı.

İddia edildiği gibi Yeşilin estetik ameliyatı olmadığını aktaran tanık M.E, Yeşilin ismini Hasan Kütük olarak değiştirdiğini söyledi. Yeşili 1996 yılında ilk kez Demirellerin villasında olmak üzere en son bir buçuk yıl önce yine Hacı Ali Demirelin villasında gördüğünü kaydeden tanık, Yeşilin Süleyman Demirele beyefendi diye hitap ettiğini ve Hacı Ali Demirelden emir alır bir vaziyette durduğunu bildirdi. Yeşilin saçlarının beyazladığını kaydeden tanık M.E, Sakal ve bıyıklarını keserdi. Düzgün takım giyerdi dedi.

GÖRÜNTÜLERİYLE BELGELENDİ

M.Enin Hacı Ali Demirelin kendisini yalanlayabileceği ihtimalini değerlendirerek Hacı Ali Demirelle beraber görüntülerinin olduğu bir CDyi Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşene verdiği bildirildi.
Mynet Haber
 
Demirel'in villasında korkunç infaz!

Merhaba

"Yeşil'i, Hacı Ali Demirel'in villasında gördüm" diyen sürpriz tanık şok iddialarına devam etti.

Hacı Ali Demirel'le yakın ilişkilerinin olduğu dönemde Yeşil'i sık sık Demireller'in villasında gördüğünü anlatan M.E, villada olduğu bir gece Demireller'in havuzunda bir kişinin boğularak öldürüldünü söyledi. 'O' kişiyi o güne kadar villada görmediğini kaydeden sürpriz tanık, ölüm olayının çevreye 'boğulma' olarak aktarıldığını ve kendisine tuhaf geldiğini belirtti.

Ceset için ambulansın Demireller'in villasına geldiğini ve ölüm olayının araştırılmadan 'boğulma' raporu verildiğini ifade eden tanık, boğulma olayının ardından Hacı Ali Demirel'in eşinin kendisine "Burada çok şeyler oldu" dediğini bildirdi. Sürpriz tanık boğulma olayıyla ilgili olarak, "O dönem Yeşil villada kalıyordu.Onu da Yeşil boğdu" dedi. Tanık M.E'nin ifadeleri üzerine savcılığın, Demireller'in villasına giden ambulansı ve sağlık ekibini inceleme altına aldığı bildirildi.

SAVCILIK BULAMADI, ÇÜNKÜ ÖLDÜRÜLDÜ
Sürpriz tanık M.E. ifadesinde önemli bir ayrıntıyı daha açıkladı. 'Yeşil' kodlu Mahmut Yıldırım'ın Hasan Kütük adında eski bir mahkumun kimliğini kullandığını iddia etti. Ankara Savcılığı da Hasan Kütük isimli şahsın peşine düştü. Ancak Savcılık Hasan Kütük'ün Ankara İskitler'de adresine rastlamasına karşın kendisini bulamadı.

İŞ VAR BERABER TAKILALIM
Sürpriz tanık, "Kimliği kullanan Yeşil infaz etmiş olabilir" dedi. M.E, "Yeşil'e Hakkari'de askerlik anılarını anlattığını onun da kendisine "sende iş var beraber takılalım" dediğini sözlerine ekledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI DEFALARCA ARANMIŞTI
Yeşil'in telefon kayıtları baş döndüren derin ilişkileri göz önüne sermişti. Yeşil'in 1995 ve 1996 yıllarında Antalya ve Ankara'daki iki evinden devletin birçok kurumunun defalarca arandığı ortaya çıkmıştı. Antalya'daki "349 24 22" Nolu telefondan Cumhurbaşkanlığı'nın birçok kez arandığı tespit edilmişti.

MGK BİLE LİSTEDEYDİ
Aynı numaradan OHAL Bölge Valiliği, Jandarma Genel Komutanlığı, Zırhlı Birlikler Okul Komutanlığı, İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı, MGK, MİT Müsteşarlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün arandığı belirlenmişti. Yine Yıldırım'ın Ankara'daki 323 48 39 numaralı telefonundan da Jandarma Genel Komutanlığı, MİT Müsteşarlığı gibi devletin birçok kritik kurumunun arandığı tespit edilmişti.

ÇOK ŞEY BİLİYOR HARCAMADILAR
Tanık M.E., Yeşil'i çok şey bildiği için harcamadıklarını belirterek Yeşil ve hayatta olan ekibinin de tüm emir ve talimatları Demirel'den aldığını ileri sürdü. Tanık M.E. Cumhurbaşkanı Demirel sayesinde Yeşil'in Hacı Ali Demirel'in yanında olduğundan şüphelenmeyeceklerini aktararak, Demireller'in korumalarının dahi Yeşil'i bilmelerine rağmen kimsenin Yeşil'i Demireller'in yanında aramadığını ve sorgulamadığını söyledi.
ekolay.net
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Ne " Yeşil " miş...!!! Bir adamı ülke bir araya geldi bulamadı...Bulamayacaklar , bulamayacaklar....Sonrasında da " EFSANE " olup masal kitaplarına " Evvel zaman içinde kalbur saman içinde , develer tellal iken , pireler berber iken , rengi yeşil olan , ancak bir türlü görünmeyen YEŞİL diye biri yaşarmış...." şeklinde yansıyacak sanırım...

Sağlıcakla kalınız...
 
Son düzenleme:
Üst Alt