• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yeraltında yaşayan gizli topluluk

Okunuyor :
Yeraltında yaşayan gizli topluluk

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Hayaller ülkesi Amerika, yeraltında fareler gibi yaşayan insanları konuşuyor. Onlar yüzlerce kişinin dahil olduğu bir gizli bir yeraltı topluluğunun parçası. Yetkililer yer altında yaşanların yaklaşık 700 kişiyi bulduğunu düşünüyor.

KANALİZASYON EVLERİ OLMUŞ

The Sun içlerinden bir çiftle söyleşi yapmayı başardı. Steve ve Kathryn Las Vegas'ta diğer arkadaşlarıyla birlikte şehrin yeraltı sel tahliye kanallarında yaşıyor. Onların 'evleri' Vegas'ın ünlü striptiz klüplerinin tam altında. Eksizsiz bir mutfakları, mobilyalı bir oturma alanları ve çift yataklı bir yatakodaları bile var... Tabii eşyaları nemli zeminden korumak için küfeler içinde saklamak zorundalar.

MAKİNEDE UNUTULAN PARALARLA YAŞIYORLAR

Steven kanalizasyonda yaşamaya bundan iki yıl önce eroin yüzünden işini kaybedince başlamış. Çift, kumarhanelerde çalışarak para kazanmak yerine de içecek ve yiyecek makinalarında, kumar makinalarında sarhoş müşteriler tarafından unutulmuş paraları, düşürülmüş bozuklukları toplayarak hayatlarını sürdürüyorlar. "Bir keresinde bir makineden 997 dolar bulmuştum. Birkaç kez de 500 dolara yakın para buldum ama normal olarak gecede 20 dolar para buluruz"

HİÇ HASTALANMAMIŞLAR

Hallerinden çok memnun olan çift, bulaşıcı hastalıklar, çok zehirli örümcekler ve sel gibi tehlikeleri gözardı edip, tahliye kanallarında yaşayıp, çöplerle besleniyorlar ancak bugüne kadar hiç hastalanmamışlar.

ONLARIN ÇÖPÜ BİZİM ALTINIMIZ

Steve, evleriyle ilgili olarak "Birilerinin çöpe attığı eşyalar başkalarının altını olur. Genelde geceleri çıkıp eşya topluyoruz böylece kimse bizi görmüyor. Sonuçta bu biraz utanç verici bir durum. Bunu da kabul ediyoruz" dedi.

HER ŞEYİM YANIMDA, ÖLDÜRÜLEN OĞLUMUN FOTOĞRAFI BİLE

Kanalizasyonda yaşayan diğer çiftse Amy ve JR... Onlar Kaliforniya'da aileleriyle birlikte yaşarken Las Vegas'a iş bulmaya gelmişler. Casino'da yeraltında yaşayanlarlar karşılaşmış ve onlar da bu gizli topluluğa katılmışlar. Amy "her şeyim yanımda" diyor. "Kitaplarım, müzik CD'lerim ve 11 yıl önce, 4 yaşındayken öldürülen oğlum Brady'nin resmi"

Steve ve Kathryn'in her şeyleri var. Ama onları nemden korumak biraz zor...

Amy ve JR Las Vegas'a iş bulmaya geldiler. Gizli topluluğa katıldılar.

Kanalizasyona böyle giriliyor

Gizli topluluk Las Vegas'ta yukarıdaki bu parlak hayatın tam altında yaşıyor!

internethaber.com
 

eмiLy

Kıdemli
Üye
Hayaller ülkesi Amerika'ymış, ya hayal kurma özürlüyüz birazcık ya da çok zenginiz; çünkü kapitalizmin en vahşi şekli hüküm sürmekte şu an Amerika'da. Kapitalizmin bir sonucu olarak da kişilerin gelirleri arasında büyük uçurumlar söz konusu. Bir de eksiksiz mutfakları, yatakları gibi öyle bir anlatmış ki özenicez hallerine, tek kusur eşyaları küfeler içinde saklamak zorunda kalmalarıymış mışmışmışmışmışmış. :malesef:
 

diojen

Tecrübeli
Üye
hayatta çoğu şeyin iki yüzü vardır işte buda amerikanın diğer yüzü,
amerikan filmlerinde empoze edilmeye çalışılan bir yüzü,

birde bu yüzü var...
 

carloss

Kıdemli
Üye
Eroinden işini kaybedince yeraltında yaşamaya başlamış. Eroin için tedaviye gitmemiş, üstelik bu tedaviler ücretsiz. Eroin tedavisinin ardından iş aramaya çalışmamış, makinelerden para topluyorlar yani bir nevi dilencilik ve beleşçilik. Buraya kadar Amerikan hükümetinin hiç bir suçu var mı ? Bence yok, gayet ortada ki kendi tercihlerini yaşıyorlar.

Diğeri vegasa gelmiş iş aramaya, sonra yer altında yaşayanlar onları karşılamış. Beleş yaşamın yolunu öğrenmişler, sadece yaşamak yeterli geliyor, bura da bir hükümet yanlışı var mı ?

Bunlar saçma işler.

Bizim de dağın içinde yaşayan insanlarımız var, mağarada yaşıyorlar, kerpiç evlerde yaşıyorlar, bir metre kar yağsa evden çıkamıyorlar. Peki, bunda devletin, hükümetin yanlışı var mı ? Evet, hemde pek çok var.

Deveye sormuşlar neren eğri ? Nerem doğru demiş...
 

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Amerika'da Evsizlik - Emin Kurtoğlu

Kış aylarında, sokaklarda evsizlerin cansız bedenleriyle karşılaşan Amerikalılar bu görüntüyü artık kanıksar hale gelmiştir. Fakat 29 Kasım 1993 tarihinde, Washington D.C.’de Konut ve Kentsel Gelişme Bakanlığı’nın (Department of Housing and Urban Development) bulunduğu sokağın köşesinde Yetta Adams’ın cesedine rastlanması, devletin ilgili kurumlarının “evsizlik” olgusuna ne denli çözüme yönelik yaklaşmadığının kanıtı niteliğindedir. Şizofren ve alkolik bir kadın olan Yetta Adams, uzun süre sokaklarda yaşamış, hayatını kaybetmiştir. Bakan Henry G. Cisneros ofisinden dışarı çıkıp Yetta Adams’ın cansız bedeniyle karşılaştığında, bu görüntünün kendisine ve meslektaşlarına, toplumun, evsizler için ne denli tehlikeli hal bir aldığını fark ettirdiğini ifade etmiştir.

Evsizlik, insani gereksinimlerin karşılandığı, sürekli bir konuta sahip olunamaması durumu olarak tanımlanmaktadır. Evsizlik durumu yoksulluk ile yoğun bir ilişki içindedir. 2005’te yapılan araştırmaya göre ABD nüfusunun %13,3’ü, yani 38,231.521 insan yoksulluk içinde yaşamaktadır. 1980’lerin başlarında 250 bin civarında olan evsizlerin sayısının, 2005 yılı itibariyle 723,968’e yükseldiği yapılan araştırmalarda görülmektedir. Nüfusa oranla evsiz insanların en yoğun bulunduğu eyaletler sırasıyla California (195,637), Texas (39,578), New York’tur (59,456).

Sosyal güvenliğin aşınması, iş fırsatlarının tabana yayılamaması ve mevcut iş imkanlarının yoksulluk sorununa bir çözüm getirememesi ile beraber evsizlerin sistem tarafından bir korku unsuru olarak kullanılması da problemin gittikçe büyümesine yol açmaktadır. Bunlarla eş süreçlerde işletilen kentsel dönüşüm projeleriyle, büyüyen şehirlerde toprak rantının gitgide artması, düşük kiralı konaklama imkanlarını da yok etmektedir. Konuyla ilgili en çarpıcı istatistiklerden biri ABD’de 1973 ve 1993 yılları arasında 2,2 milyon düşük ücretlere kiralanabilir yerleşim yerinin, sitelere ve lüks apartman dairelerine dönüştürülmüş olduğunu göstermektedir.
belgeselfotograf.com
 
Üst Alt