Yeni volkwagen Jetta

Volkswagen, merakla beklenen Yeni Jetta'yı New York'un Times Meydanı'nda tanıttı.

Yeni tasarımı geçtiğimiz aylarda Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtılan 2 kapılı Coupe modeliyle oldukça benzerlik taşıyan Jetta, kafalardaki "o model Jetta mı, yoksa Passat mı?" sorusunu da kaldırdı.

Önümüzdeki aylarda karşımıza çıkacak yeni Passat'ın da bu modelle oldukça benzerlik taşıyacağını varsayarsak bu yeni Jetta'ya "Mini Passat" da diyebiliriz.

Volkswagen'in yenilenen bütün modellerinde olduğu gibi Scirocco izlerini taşıyan Jetta'nın Golf ile Passat CC karışımı bir görünüşe kavuşmuş.

Eki modelden 9 cm daha uzun, Passat'tan ise 12 cm daha kısa olan Jetta 4,64 metrelik bir boya kavuşmuş. Bu da arkada oturan yolculara daha ferah bir yolculuk yapmasına imkan tanıyor. Otomobilin iç mekan kalitesi ise sınıfının oldukça üzerinde.

Türkiye'de Golf ile birlikte satılan motor donanımlarıyla gelmesi beklenen yeni Jetta'nın 105 HP'lik ekonomik Blue Motion versiyonu 100 kilometrede sadece 4,1 litre yakıt tüketiyor.

Dünyanın en tasarruflu 4.6 metrelik sedanı olacağı ifade edilen Yeni Jetta'nın Almanya'daki satış fiyatı 15.000 Euro'dan başlayacak. (Kaynak: .populergazete.com
 
Jetta 1.6 TDI BlueMotion 100 km’de yalnızca 4,2 litre yakıt tüketiyor.
Yeni Jetta’da motor yelpazesi şöyle: 1.2 TSI (105 bg), 1.4 TSI (122 bg), 1.4 TSI (160 bg), 2.0 TSI (200 bg), 1.6 TDI (105 bg), 2.0 TDI (140 bg).

Jetta’da aynı Golf gibi, Trendline, Comfortline ve Highline adında üç donanım paketi sunuluyor
 
Üst Alt