Yeni Kimlik İçin Gerekli Evraklar Neler?

Yeni Kimlik İçin Gerekli Evraklar Neler?,kimlik yenileme için gerekli belgeler, çipli kimlik kartı için gerekli belgeler

Polikarbon materyalden oluşan, temaslı-temassız yonga içeren ve uluslararası standartlara uygun, en gelişmiş güvenlik öğelerini içinde barındıran kimlik kartları, vatandaşa ait nüfus, fotoğraf ve biyometrik verilerin, üzerindeki temaslı yongaya güvenli bir şekilde kaydedilmesinden sonra, yetkisiz kimseler tarafından içindeki verilerin yeniden üretilmesini ya da değiştirilmesini olanaksız hale getirecek şekilde tasarlananan Yeni Kimlik İçin Gerekli Evraklar Neler?

İlk defa kimlik kartı başvurusu; nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf ile yapılır.

Yeni kimlik ücretleri kadar ?
2017 yılı kimlik kartı bedeli; kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL'dir. Kimlik kartı bedeli başvuru sırasında peşin olarak tahsil edilir. Yurt içinde 30 gün, yurt dışında 60 gün içinde bildirilen doğum olaylarına ilişkin olarak kimlik kartı başvurusunda bulunulması durumunda herhangi bir bedel alınmayacak.
 
dogangunes' Alıntı:
nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge
Bu belgelerden herhangi birisi yeterli anlaşılan. Ama bazı yerlerde bunlardan sadece birisinin yeterli olduğu yeterince açık anlatılmamış. Bir de ikamet adresi bilgisayarda(veri sisteminde) kayıtlı olmayanla n'apacak?
Son başvuru ne zaman acaba? Yani eski kimliklerimiz ne zamana kadar geçerli olacak? Hastanede kayıt işlemlerinde ve ya bir polis kontrolünde eski kimliklerimiz ne zaman "eski" kullanılamaz olacak?
 
Üst Alt