Yeni bir ilişkiye başlarken bunlara dikkat

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yeni bir ilişkiye başlamak istiyorsanız bu önerilere mutlaka göz atın. Hazır olduğundan emin ol:
Üzgün olduğumuzda omzunda ağlayabileceğimiz birilerini istememiz normaldir. Ancak ayrıldığınız sevgilinizi özleyerek yeni ve sağlıklı bir ilişkiye başlayamazsınız. Kendinize bekar geçireceğiğniz 6 ay hediye edin. Eğlenin, eski dostlarınızla görüşün, kendinizi işe adayın... Kendinizi yine kendi kollarınızda mutlu hissettiğinizde yeni bir ilişki için hazırsınız demektir.

Saçma flörtler
Günümüzde birçok insan partnerini internet üzerinden buluyor. Siz de dikkatli bir şekilde adım adım ilerleyerek, sonu olmasa bile bu insanlarla görüşebilir, iyi vakit geçirebilirsiniz. Belki de aradığınız gerçek aşk sanal alemdedir...

Hoşlanabileceğiniz kişilere nerede rastlarsınız ?
Eğer kriterlerinize uyan biriyle tanışmak istiyorsanız çeşitli sosyal aktivitelere katılın. Bowling, tiyatro gibi aktiviteler hoşlanabileceğiniz birini tanımanın en eğlenceli yoludur. Eğer böyle birine rastlarsanız bir sonraki adım onunla başka bir randevu ayarlamaktır.

Sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız ?
Karşınızdakinin beden dili, sizden hoşlanıp hoşlanmadığı konusunda en iyi ipucudur. Sizinle ilgilenen biri sizinle göz temasından kaçınmayacaktır. Konuşurken kolunuza ve elinize dokunmak isteyecektir. Nefes alışı, duruşu ve jestleri de önemlidir. Sizden gerçekten hoşlşanıyorsa sohbet sırasında sizi başıyla onaylayarak dinler ve böylece mutlu olduğunu gösterir.

İlk randevu:
İlk randevular her zaman heyecanlı ve endişe vericidir. İlk buluşmada birbirinizden fazla bir şey beklemeyin. Bir film sonrası hafif bir akşam yemeği organize ederek, yemek sırasında filmden konuşma şansı kazanabilirsiniz. İşlerin daha hızlı ilerlemesini istiyorsanız bir şeyler içmeye davet edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta buluşmanın sıkıcı olmasına bir şekilde engel olmak...

İlk randevu sonrası iletişim:
Eğer onunla iyi vakit geçirdiyseniz, e-mail veya SMS yoluyla ona bunu belli edin. Onu kışkırtmanın en iyi yolu ‘’Bir daha ne zaman görüşmek istersin? ‘’ sorusu olacaktır. Ama eğer karşıdan aynı sıcaklığı almadıysanız ısrarcı olmayın. Onunla tekrar buluşmak istemiyorsanız da bunu nazikçe dile getirin.

İkinci randevuda nelere dikkat edilmeli ?
Karşınızdakinin korkunç biri olmadığını düşünüyorsanız ikinci görüşme teklifini kabul edin. Çünkü insanlar ilk görüşmede kendilerini iyi şekilde ifade edemeyebilirler. Bu konuda ona bir şans daha verin. Eğer ikinci görüşmede de elektrik alamazsanız artık üçüncü bir randevuya gerek kalmamış demektir.

Zaman geçtikçe...
İnsanların bir kısmı ilk görüşmelerinde beraber olurlar. Eğer korunuyorlarsa ve her ikisi de mutluysa bir sorun yok ancak çoğunluk ilk görüşmede bu tarz bir duruma karşıdır. Kendinizi hazır hissetmiyorsanız kimse sizi seks için zorlayamaz. Şunu unutmamak gerekir ki, seks beklemeye değer bir kavramdır. Eğer karşınızda size bu konuda zaman veremeyen biri varsa, ondan hemen vazgeçin....

Hatalar ve yanlış anlaşılmalar:
Yeni tanıştığınız birini çok iyi anlamanız mümkün değildir. Randevuya geç kalmış olabilir, telefonu kapalı olabilir, öfkeli olabilir vs... Eğer anlayışlı davranmaya çalışırsanız ilişkiye şans vermiş olursunuz. Ancak bu durumlar uzun süre devam ederse harekete geçme zamanı gelmiş demektir.

İşler iyi gidiyorsa...
Gerçek dostların ömür boyu yanındadır ancak sevgililer sizi bırakıp gidebilir. Bu yüzden deli gibi aşık olsak da arkadaşlarımıza vakit ayırmayı ihmal etmemeliyiz. Bir kişiye bağımsızlığımızı vermek ve diğerlerini hiçe saymak zamanla bizi yorar. Eğer aşkınız ve arkadaşlarınız arasında dengeyi kurabilirseniz, mükemmel bir çift olabilirsiniz.
LEYDİTURK ÖZEL / Gonca Erkmen
 
Üst Alt