• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Yeni Arkadaşlıklar Kurarken Hangi Kriterlere Dikkat Ediyoruz?

• Konbuyu başlatan Bulut
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 1K

Bulut

Amatör
Üye
İnternette, sosyal paylaşım siteleri ile bu konuya bakış açımızın oldukça farklılaştığı, büyük değişim geçirdiğini düşünüyorum...

Eski sevgilimin ısrarı ile facebookta bir hesap açmak mecburiyetinde kalan ben, daha öncesinden de çokça kişinin ''neden senin yok ki'' sorularına muhatap kalmışlıktan, farkında olduğum facebooka ilgim ''sıfır arkadaş'' gerçeğim ile negatif yönde olduğu için o sanal aleme girmediğim; sonrasında sevgilimin ısrarlarına dayanamayıp kabul etmemle arkadaşlık gerçeğini (-esasen yalanını, bunu facebook kullananlar daha iyi anlayabilir ^_^) daha da garipsemem ve bu tür ilişkilerin sanalından ziyade gerçek hayattan olayı merak ederek sormak istediklerim var...

Sizlerin, birinin arkadaşlığını kazanmak, ya da arkadaş edinmek için belli başlı kriterleriniz var mıdır? ve ne tür kriterlerdir bunlar var ise... ya da bir arkadaşa gereksiniminiz var mı? Mevcut arkadaşlıklarınız nasıl oluştu örneğin? Bunlar bilinçli tercihleriniz mi oldu, yoksa raslantısal durumlar zaman içinde sizi arkadaş mı yaptı? Arkadaşlığınızın oluşmasında bir çıkar hesabınız oldu mu mesela? Bu maddi-manevi herhangi bir çıkar ilişkisinin arkadaşlık zeminine oturtulması olabilir. Arkadaşlarınızın arkadaşları sizin onlarla aranızdaki bağı olumlu ya da olumsuz etkiledi mi, ve arkadaşlık bağı kurulmasında bir etkileri oldu mu? Buyrunuz...

İ

İNCİ

Ziyaretci
Facebook'a ben de sevdiğim biri için üye olmuştum ve hesabımı donduralı çok oldu.Zaten sevdiğim insanlarla realde yüzyüze görüşüyorum.
Bu yüzden sevdiklerim her ne kadar bana kızsalarda facebookta yokum diye ben yine de facebookla haşır neşir olmak istemiyorum.
Benim gönlümün listesinde zaten sevdiklerim. Ben birinin arkadaşlığını kazanmak için hiç uğraşmadım şimdiye kadar. Genelde kendiliğinden gelişti arkadaşlıklarım ve dostluğa dönüştü.Sanalda ise genelde hep karşı taraftan arkadaşlık için uğraş verenler oldu.Bu tür arkadaşlıklara özelliklede sanaldaki bayanların arkadaşlıklarına güvenmiyorum artık. Mümkün olduğu kadar sanal arkadaşlıklardan uzak duruyorum.

Üst Alt