• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Yengeç burcu kadını hakkında bazı yorumlar

  • Konbuyu başlatan -BaDe-
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 11K

Okunuyor :
Yengeç burcu kadını hakkında bazı yorumlar

-BaDe-

Kıdemli
Üye
yengeç burcu kadınları kincidir, unutmaz ve affetmezler.
eskimiş tabir edilebilecek değerlere halen inanırlar.
yaratıcılıkları ve hayalgüçleri hayatlarını her yönden etkiler (meslek, cinsel hayat, vs.)
değişken bir ruhu olur, alıngandır (yağmur yağıyor bana ördek dedin misali)
bir an sığınacak yer arayan nazlı bir kuzu iken, bir sonraki an yardıma ihtiyacı olan birini koruyan yırtıcı bir kaplan oluverir.
ve çok doğru bir tespittir ki, göz kalemiyle dudak boyar :)

cekingenligini yenmesi durumunda tuttugunu koparabilecek bir kapasiteye daha dogrusu kiskaclara sahip olan, kolaylikla umutsuzluga kapilip aglayabilen, zaman zaman huysuzlasan sevdiginde duyarlilik katsayisi cok yukarilara cikan nazik, ruh hali cok sik degisen iyi niyetli insan tipi...

keyif insanidir. duygusaldir, guclu gorunmeye calisabilir, guclu olabilir, ama yine duygusaldir. bunu bir sanat daliyla ilgilendiginde ya da gercekten sevdiginde / nefret ettiginde farkedebilirsiniz. kahveyi uykuyu falan sever.

genel bir topluluk gibi görünseler de kesinlikle 2'ye ayrılırlar içlerinde*bir kısmı çok duygusal ve bunu narin davranışlarıyla,sakin tavırlarıyla gösteren, diğer kısmı ise; uçuk kaçık, duygusallığını dıştan farkedemeyeceğiniz hatta biraz kinci bir bölüm*, oğlak olarak severiz.

celiski insanidir. hergun yeldegirmenlerine saldirir, ama biri yanlislikla omuz atsa gozyaslarina bogulur. hele bunlarin yukselen burcu da yengec olanlar; "ah keske burcum koc, yukselenim aslan olsa. agzina sicardim bu dunyanin" diye ic gecirir.


seks sırasında kukuları en cok kilitlenen kadınlardır bunlar. bu sebebten acil servislerdeki hademeleri bile tanırlar.

yengeç burcundan güzel kadın çıkmaz.dışarıdan hiç bir şeyi kafasına takmaz gibi görünür
duygusal değilmiş, çok cesur ve sertmiş gibi davranır
ama sadece yengeçin kabuğudur bütün bunlar

içindeki et yumuşacık ve lezzetlidir.
yumuşacıktır; çünkü duygusaldır, kırılgandır, maalesef çok alıngandır (yağmur yağıyor, bana ördek dedin kadar!)
lezzetlidir; çünkü aşk, arkadaşlık, yatak onunla eğlencelidir, sınırsızdır, korkusuzdur

paylaşımcı, merhametli, dürüst ve haddinden saf ve iyi niyetlidir.
bu yüzden başkaları tarafından kullanılmaya ve tiye alınmaya çok müsaittir.
ama enayi değildir. haksızlığa, aldatılmaya, nankörlüğe uğradığında hiç bir zaman affetmez, affetse de asla unutmaz, öcünü alacağı günü sabırla bekler, sonra da ortalığı kasıp kavurur, defolur gider. kısaca müthiş kincidir.

yani her türlü duyguyu dibine kadar ve keyif alarak yaşar yaşatır.
felsefesi bu...


her ay "aşık olduuuuum." dedikleri halde, eğri oturup doğru konuştukları anlarda asla gerçek aşkı yaşamadıklarını, ve aşkın kendilerinde kapanmıyacak boşluklar, değişmeyecek değişikler yaratacağını düşünürler. tutarlı ilişkiler onlar için değildir. ilişkide entrika, ihtiras, tutkuararlar. böylece zaten adam akılı bi ilişki yaşayamazlar .ilişkilerine kendi kafalarındaki şüpheleri enjekte eder, karşı tarafı da olumsuz etkilerler. ilişkiyi bilinçlerinde sona erdirir, karşı tarafa haber vermeyi unuturlar yada üşenirler.
geçirdikleri harikulade bi günün sonunda asık bi suratla etrafa bakınıyor olabilirler, ancak bunun farkında değildirler.
ne olursa, ne söylenirse söylensin dostlarını dinlerler, kendileri için ağlarlar, dostları için ağlarlar, yırtınırlar, tepinirler, savaşırlar, savaşı hep kazanırlar, savaştıkça da büyürler..genelde çekici ve güzel bayanlardır. duygusal olmalarından dolayıdırki sevilmeye ve korunmaya ihtiyaç duyarlar. onları sevmek ve korumak gerekir.
amma velakin, bir yengeç en zor durumda bile sizden iyi korunabilir, hatta ve hatta kendi kabuğuna çekilip size hiçe sayabilir. biraz olgun ve hayatta
çok şey tatmış bir yengeş kadını her derde devadır.


asla durağan olmayan bi duygu denizinde ordan oraya sürüklenen buhranlı bi balıktır o. ciddi anlamda 'duygusal kanser' olup, yaşadığı, yaşayacağı ( hal-ı hazırda hiç tatmadığı,yaşamadığı hadiseleri bile;kısacası) hayatı en küçük birimlerine kadar iliklerinde hissederek yaşayan,mutlu olduğunda mutluluktan, hayal kırıklıklarında üzüntüden ölecekmiş gibi soluğu kesilen dişi kişi.


"yükseleni balık olan bi yengeç bildirdi."

duygu yumağı, ilgiye aç sevgi melekleri. hayal dünyalarında yaşarlar çoğu zaman, onları hayal kırıklığına uğratanlara ise kin tutarlar. iki güzel sözle kinleri bile geçer.
kızgınlıkları, üzüntüleri, kırgınlıkları hep içlerine atarlar , etraftakilere hep gülümser onları mutlu etmeye çalışırlar.
kararsızlıklarından dolayı devamlı içlerinde gelgitler yaşarlar.
çabuk bağlanırlar ama çabuk unutamazlar bağlandıkları yaşanmışlıkları, çabuk kopamazlar anılarından, geçmişlerini geleceğe taşırlar.


yuvarlak yatakları, yemek yapmayı ve yemeyi sever. ankastre mutfaklardan, kalabalık mekanlardan ve masabaşı işlerden haz etmez. ayrıntılarla oynar, büyümekten korkar. susturmak için küstürmek gerekir.


çok çabuk kabuklarına saklanırlar, çıkarabilene aşkolsun..burçlara dayanarak genellemeler yapmaktan hazetmeyen biri olarak sahip olduğum ender bir önyargımın öznesidir yengeç burcu kadını. hayatımda biri sevgilim, biri müdürüm ve ikisi de arkadaşım olmak üzere dört yengeç kadınını yakından tanıdım. aralarındaki ortak özellikleri görünce, popüler deyimlerle "oha" dedim, "falan" oldum.kesinlikle reddettiğim özelliklerine aslında sahip olduğumu anlamam için bir temiz aşık olmamın gerektiği kadın tipi. hassaslığın, çekingenliğin, duygusallığın, kırılganlığın içinde debelenirken kendimi ilk defa gerçekten bir üyesi gibi hissettiğim topluluk.


bazen kendini bulunmaz hint kumaşı sanar.
haklıdır da...
yooo! mütevazidir oldukça... ama o da bir yere kadar canım!
bakıyor ki mütevaziliğin sonu yok, o mütevazi oldukça, karşısındaki insan kendini bulunmaz hint kumaşı sanıyor.
e madem, birinin hint kumaşı olması gerekiyor ille de, o da kendisi olsun bari!

evet, sonuç? diyenler için: bulunmaz hint kumaşıdır, yengeç burcu kadını.


her eve lazım kadındır. kıymeti bilinmelidir.

karşısındakinin gönlünü kırmamak için ip üstünde cambazlık yapan, kendi kırıldığında sadece susan; ağladıkça hüzünlenen, hüzünlendikçe ağlayan, sonunda "ayın onbeşi karanlıksa, onbeşi aydınlıktır" deyip, bir şekilde gülümsemesini becerendir.


ıslık sesinden hoşlanmazlar.
kapalı alan fobileri vardır.
yakından tanındığı zaman hala içinin çocuk kaldığı anlaşılan insanlardır.
yürürken kollarını sallayıp dururlar.


bildiğin başbelası.

 
C

cennet

Ziyaretci
Yengeç kadını olarak şunu söyleyebilirim ki o çok haklı olduğu bi konuda tartışmaya girmez ama farklı konuları bahane ederek çok trip atar.duygusal.şiir ruhlu romantik bi kadın.alıngan supheci yalnızlığı seven kinci duyarlı merhametli.asla kandirilmaya aldatilmaya gelemez.yükselenim koç olduğu için şunu söyleyebilirim adamın anasını aglatir kavgacidir ve iletişim konusunda her zaman kendini çok iyi ifade eder.zalime zalim.Masumiyete masumiyet.aglariz ama hep değil.kenara birakiriz gözyaşlarımizi savaş ilan ederiz Hayata
 
K

Köksal

Ziyaretci
Merhabalar Nasılsıniz iyisinizdir umarım benim size çok önemli bir sorum olcak yardimci olursaniz çok teşekkür ederim ben boğa burcuyum yengeç burcu bir bayan var ve ben nerden baksanız bir yıldır uğraşıyorum ama bir türlü iki çift lav edemedim kaç kişi araya döktüm olmadı 28 yaşında ben 31 yaşındayım evlenmek istemiyorum diyor başkada bişey demiyor beni beğenmediğini falan hiç söylemedi inatla konuşmak istemiyor erkeklerden tiksindim dedi en son ama ben onu çok beğeniyorum bana bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum teşekkür ediyorum şimdi den
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt