Yavaş yavaş..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırımın İstanbul Teknik Üniversitesinin İzmir Balosunda Boğaziçi Üniversitesi ile İTÜ hakkında söylediği sözler sosyal medyada günün konusu oldu.
Üniversite sınavına girip çıktıktan sonra tercihler konusunda arada kaldığını belirten Yıldırım, Ya Boğaziçi Üniversitesi'ne ya da İstanbul Teknik Üniversitesi'ne girecektim. Önce Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret ettim. Bir baktım farklı bir dünya. Değişik binalar, surlarla çevrilmiş alan. Sonra bahçesinde gençler kızlı, erkekli oturuyor. Ben çok şaşırdım. Burada yoldan çıkarım dedim. Ondan sonra teknik üniversiteyi seçtim
Fox Tv ekranlarında izleyici ile buluşan Yer Gök Aşk'ın dün akşam ekrana gelen bölümünde ilginç bir sansür uygulandı.
Dizinin bir sahnesinde gövdesi çıplak kadın figürü olan abajur buzlandı!

Geçtiğimiz günlerde TV 8'de yayınlanan 'Turist Ömer Boğa Güreşçisi' filminde de bazı sahneler buzlanmıştı.

Polis evlerine alkol yasağı
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (TAPDD) üniversitelerin sosyal tesislerinde uygulamaya konulan alkollü içki yasağı, kamu kurumlarına da yansıdı. Bu kapsamda Türkiye'deki polisevlerinde alkollü içki satışı yasaklandı.

Yakında Kemal Sunal Filmlerine de Sansür uygulanırsa şaşırmayın
 
selam ederim;

belden aşağı düşünmeden edemiyorlar demekki ancak bu şekilde önlem alabilmişler. yapılan sansür heykele değil kendi idrak ve anlayışlarınadır aslında. ayıp olan oradaki kızların yanyana oturması değil onlara bakan gözlerdir. bir türlü din'e olan bakış açılarını geliştiremediler. kendilerine yaşamı zulm ettiler. çıplaklığı desteklemiyorum herşey insana yakışır adabında olmalıdır ama bu denli bağnazlığıda kabul edemiyorum, bu beyinleri ile doğmadıklarına dua etsinlerki ulu Allah'ın merhametidir, annelerinden bile utanır aclıktan ölürlerdi haram günah diye. koskaca islamı ne hale getirdiler belden aşağı indi iyice düşünceler, oysa onun icrası ancak insanın en yüksek tepesinde kafasının içersinde olursa makbul ve kabuldür. bu yaptıklarından çok laf işitecekler çok.

birkere ilahiyat ve diyanet islamda var olan "evrensel degerleri" ortaya çıkarıp inanan inanmayan her kesime hitap ettimi? öğrettimi içindeki hoşgörüyü saygıyı edebi? bu işin sorumlusu din'i anlayamamış profesörlerdir hala yazıyorlar forumda onlar çatlasın bunlar patlasın bilmem ne olsun diye ne farkı varki?

ben uğraşıyorum orada bir yetkili ile görüşmeye otomatik mail geliyor din ile ilgili sorularınızı alo fetfa hattından yapınız. beyefendi orda soruyor okuma yazmadan dua ezberleyip okumak caizmidir kabul olurmu oda diyorki olur. yahu sen ona öğretici olsana KUR'AN harf demektir harf öğrenmeden dua okumak manasızdır, insan önce ne dediğini bilmelidir. eğitim önemli bir unsurdur. sonra bana diyorlarki vahiymi alıyosun? e sen aldın demin kabul ettin duasını sen nereden biliyosun kabul oldugunu vahiymi aldın? insanlara çılgın geliyorum ama onlar benden daha çılgınlar. heykele örtü örtmüş sen önce kendine hakim olmayı öğren ahlak ile bak etrafına yoksa dünya ya örtsen örtüyü o örtünün hatları yinede düşündürür seni dindar arkadaşım.
 
Son düzenleme:

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt