Yaşayan Evliya!!!

selam ederim;

sayin expositor, benim sizi inandirmak gibi bir derdim olmadigi gibi sizinde beni bu davadan vazgecirmek gibi bir talebiniz rica ederim olmasin. bu diretmek olur. meseleyi tartisalim konusalim sonuna kadar ama sonucta karari herkez akil yolu ile verir zaten. bu benim kazanip yada kaybedecegim bir oyun degildir. vazifem tebligdir ve ben bu yolda can versemde vazgecmem soz konusu degildir. yazilar ulu Allahdandir. okusaniz zaman zaman onunda sozlerini gorurdunuz. mehdi Allahdan cok korkar merak etmeyiniz.
muhterem ayni yola giriyoruz. bende size cebrail as in gercekte ne oldugunu aciklamayi erken buluyordum. buyurun lutfen sizi dinliyorum.
 
Merhaba,Gavs-ı Sani Seyyid Abdulbaki " EVLİYA " mıdır,evliyalık ünvanı " SEYYİD " liğinden midir...?

Sağlıcakla kalınız...

Hayır aziz dostum Seyyid'liğinden değildir. Allah Yolunda çalışmasından dolayıdır....
Evet Allah c.c. seyyid'lere, ehli beyt'e "Peygamber efendimize(s.a.v.) duyduğu sevgiden dolayı" ayrı bir nazarla bakıyor ancak, Soyundan dolayı Cenab-ı Hak kimseye evliyalık vermez...
Bu devirde evliyalık mı kaldı diyen bir arkadaş gördüm sutunları okurken.
Kuralları arkadaş koyuyor sanırım....İnsan bir araştırır, bir konuda bilgi sahibi olur, ondan sonra yazmaya karar verir.
Devrin nesi varmış anlamadım, bu şöyle bir şey midir...1850'ye kadar evliya gelir, sonra artık evliya gelmez falan mıdır . Bir anlatabilirse biz de bilelim.

Kıyamet kopana kadar her devir evliya olacaktır. Bu canab-ı Hakkın taktiridir.
Peygamberlik makamı peygamber efendimizle(s.a.v.) birlikte son bulmuştur ve kıyamete kadar başka din gelmeyecektir... Bundan dolayı Cenab-ı hak bu dini evliyalarla irşad edecektir, bu şekilde sürdürülecektir.

Seyyid Abdulbaki hazretleri de evliyadır, hem de Mürşid-i kamildir, hem de Gavs'dır. Bunlar evliyalığın en yüksek makamlarıdır.
Burda uzun uzun anlatmak isterdim... İnternette her türlü bilgi var
.


Bu arada arkadaşlar :
Menzile gitme, gavs hazretlerini görme arzusunda olan arkadaşlar varsa,
bir grup oluşturabilirim Allahın izniyle.

Sakın yanlış anlaşılmasın, herhangi bir çıkarım ya da kazancım yok.
Bir teşkilata bağlı bir görevli falan da değilim. (Kimse bana böyle bir görev yüklemedi) Ben arada (asgari yılda 1 kere) oraya ziyarete giden biriyim.
Oranın feyzini, bereketini biliyorum.
Sadece oraya gitmek isteyip de çekinen, ya da yol yordam bilmeyen, ah bir gitseydim, bir grup olursa giderim, diyen arkadaşlar aklıma geldi.

Ben zaten gideceğim inşallah, bana katılmak isteyen olursa, kalabalık her zaman daha bereketlidir.

Hayattayken bir allah dostu, evliya görmek büyük nimettir.

Ha oraya sadece ziyaret amaçlı, "ben sadece tanımak istiyorum, görmek istiyorum, arkasında namaz kılmak istiyorum", diye de gidebilirsin... Döndükten sonra devam da ettirebilirsin. Bu sana kalmış, bizim yolumuzda kimse kimseye karışmaz.

Ancak bu yolda devam ederseniz ne gibi nimetler, müjdeler var (bunun haddi hesabı yok Allahın İzniyle)

Yolumuz Nakşibendiyye -Menzil yoludur Allahın İzniyle. Merak eden lütfen internetten vs..araştırsın.

(Gelmek isteyen arkadaşların durumuna göre mart-nisan bir tarih belirlenebilir.)

Gitmeyi düşünen ama önce benle görüşüp tanışmak isteyen arkadaşlar olursa uygun bir gün belirleyip toplu halde bir araya gelebiliriz. Ben istanbul-üsküdardayım) (Ancak lütfen, tartışmak-polemik yapmak isteyen arkadaşlar gelmesin.Kendileri internetten vs..araştırıp fikre varabilirler.)

Kısaca Bazı Bilgiler vereyim :
İki günlük gibi bir gidiş düşünün. Erkekler için de kadınlar içinde kalacak yer var. Herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Bayanlarla ilgili bir bilgi vereyim : Menzil'de gavs hz.ni göremezler. Gavs hz.nin eşi de seyyidedir (o da peygamber efendimizin(s.a.v.) soyundan gelme) Bayanlarla o ilgilenir, bayanların yeri ayrıdır. Köyün içinde sadece bayanların kaldığı yer var. (kalma ücretsiz)...Bayanlar köyün içinde dolaşabiliyorlar ama erkeklerin kaldığı bölüme giremezler.

Mart olursa Diyarbakıra uygun uçak biletleri var. Ordan menzile (direkt köye) servis gidiyor (saat 13.30'da Havaalanına gelip alıyor)
Uçak biletleri hergün değişmekle birlikte, şu anda mart ayı ortalama tek yön 50-55 tl civarı. Diyarbakırdan da menzil 15-20 tl yani ortalama 150-160 tl'ye gidilebilir (gidiş dönüş toplam fiyat)

Nisan ayı olursa uçak biletleri biraz daha pahalı 90-100 tl civarı gidiş.
ancak otobüsle gidebiliriz diyen olursa istanbul'dan (Harem'den) direkt köye otobüs var. (Köyün içine kadar gidiyor) ancak 17 saat sürüyor. Buna dayanabilirim diyen olursa böyle bir şey de olabilir. (Otobüs fiyatı da şu an yanlış hatırlamıyorsam tek yön 65-70 tl falandı)

İlgilenen arkadaşlar bana medyatanitim1 et hotm'den mail atabilirler. Özellikle uçakla gitmek isteyen arkadaşlar benle hemen temasa geçerse birlikte bir gün belirleyelim herkes biletini ona göre alsın.
selamlar,
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Muaviyeler de olacak derken sanırım olumsuz anlamda kullanıyorsunuz. Fakat belirtmek isterim ki hz.Muaviye Ashab-ı Kiramdandır. Lütfen ďaha dikkatli olunuz. Tesekkurler
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Bu devirde derken, onlar için zamanın bir önemi var mı ki. Veliler hak sözünü söyleyenlerdir Allah kıyamete kadar onları başımızdan eksik etmez hatta bilinir ki onlar olmasaydı dünyanın da var olma amacı olmazdı. Gözle arama gönlünle ara. Aramızdan giden var mıdır da gelen olsun. Sıfatlara aldanmamak lazım. Ama illa cevap istiyorsan evet çoktur, doğru söz söyleyenler içinde ararsan bulursun. Dünya işleri ile de meşguldürler sizi size bırakmazlar. İşlerinizde doğru olursanız onlar sizi bulur. Nitekim bu sofra hepimizin sofrası güzellikler yeyip için.
 
Hayır aziz dostum Seyyid'liğinden değildir. Allah Yolunda çalışmasından dolayıdır....
Bunun kıstası nedir? Neler yapınca " Allah yolunda çalışmış " olur...? Ekstra O na " Evliya " statüsü kazandıranlar nedir...?

Seyyid Abdulbaki hazretleri de evliyadır, hem de Mürşid-i kamildir, hem de Gavs'dır. Bunlar evliyalığın en yüksek makamlarıdır.
Yaşarken daha işi garantilemiş yani...! Hem Evliya olmuş, hem Mürşid-i Kamil, hem de Gavs...İlginç...

İnsanların kutsal sayıldığı bir dinin saygınlığı da insanların saygınlığına iner...Yaratıcıyı ikinci plana iter...

İnsanlara " Evliya, Mürşid, Gavs...v.b. " gibi payeleri yine insanlar verir...Göksel bir emir ile " bu şudur " diye bir kıstas yoktur....Olsa da kişinin inanç ve imanını Yaratan'dan başka HİÇ KİMSENİN bilemeyeceğinden, varsa dahi böyle bir paye, bu payeyi verecek olan beşer değildir...

Muaviyeler de olacak derken sanırım olumsuz anlamda kullanıyorsunuz. Fakat belirtmek isterim ki hz.Muaviye Ashab-ı Kiramdandır. Lütfen ďaha dikkatli olunuz. Tesekkurler
Muaviye kimliğini SALTANAT ile birleştiren, malı götürmüş biridir...Emevi Devleti/Saltanatını kurarak halifeliği dahi " babadan oğula " statüsü kazandıran, makamını dünya malı için kullanan biridir...Ayrıca evveliyatında da DÖNME YAHUDİDİR, tıpkı babası EBU SÜFYAN gibi oğlu YEZİD gibi de NE İDÜĞÜ belirsiz bir şahıstır sadece...! Ancak bununla kalmayıp dinin, inancın içine eden de biridir...! Nesine saygı duyulacak bu kişinin...?
 
Üst Alt