• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yaşamdaki her konuyu dine dayatmak yaşamı ne hale getirir?

Okunuyor :
Yaşamdaki her konuyu dine dayatmak yaşamı ne hale getirir?

ajan

Tecrübeli
Üye
Diger üyeler yazdigi an ekleniyor sadece benim yazilarim denetim sonra yapistiriliyorsa ki öyle oldugunu biliyorum , yaptiginizin adi adam kayirmadan baska birsey olmayacaginida biliyorsunuzdur umarim...ya benide diger üyeler gibi esit haklara tabi tutun yada kacinci
lütfen dışlamayın onu !!! ya beni de götür ya sen de gitme :))

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Sevgili el aciz, eğer islam ülkelerindeki islamın şeriatına (!) maruz kalarak seve seve (!) yaşamak zorunda bırakılmış müslüman olmayan insanların varlığını ve zorunlu olarak o dine göre hayatlarını şekillendirmek mecburiyetlerini bilse hemen her dini konuda inancsızların yazdıklarını nefretle yormak yerine düşünerek ne dediğini anlamaya çalışırdı belki.

Ne alaka...? Her durumdan bir vaziyet cikarip hakliliginizi haykirmaniz artik aliskanlik oldu..

konuyu acan kisiye sorun bakalim, derdi islam ile yönetilen ülkeler mi yoksa Türkiye icinmi..?

Simdi biz mim liyiz ya, konu o taraflarada kayabilir:prv:
Ama Biliyoruz ki hepimizde konu bizim icin yani türkiyede yasayanlar icin acildi...
Türkiyede islam ile yönetilmedigine göre...

Ya neyse siz yine bu konuda inananlarin cevap vermesi gereken konuda inanmayanlara mikrofonu uzatin...Nede olsa inananlar salak ya, inanclarini bile inanmayanlarin ögretileri ve direktifleri ile yasiyor ya... ne gerek var dikate almaya...

Artik birakin sizin gibi düsünmeyenleri salak yerine koymayi... Sanki sizin elinizde tüm orkestra aletleri siz caldiginiz an biz kalkip oynayacagiz, siz Biraktiginizda calmayi biz hemen yerimize oturacagiz.... öylemi...?

Bak yazdiklarim bile önce denetimden geciyor yönetici begenirse foruma cani istedigi zaman ekliyor....sizde böylemi..? degil..? Neden...?
Biz inananlardaniz ya, bize küfür edilebilir,edenler elini-kolunu sallayarak girer yazar , ama inanan aynisi ile karsilik verirse iste böyle tecrit edilmis gibi muameleye tabi tutulur..
Ne yoruyorum ki kendimi, nasil olsa yine son sözü koyacak biz olmayacagiz burada...

kirmizigül

Kıdemli
Üye
dini tartisa tartisa icini bosaltilar her önüne cikan baska kaska yorumlar yapilarak
kendi cikarlarina göre yorumladilar.

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Ne alaka...? Her durumdan bir vaziyet cikarip hakliliginizi haykirmaniz artik aliskanlik oldu..

konuyu acan kisiye sorun bakalim, derdi islam ile yönetilen ülkeler mi yoksa Türkiye icinmi..?

Simdi biz mim liyiz ya, konu o taraflarada kayabilir:prv:
Ama Biliyoruz ki hepimizde konu bizim icin yani türkiyede yasayanlar icin acildi...
Türkiyede islam ile yönetilmedigine göre...

Ya neyse siz yine bu konuda inananlarin cevap vermesi gereken konuda inanmayanlara mikrofonu uzatin...Nede olsa inananlar salak ya, inanclarini bile inanmayanlarin ögretileri ve direktifleri ile yasiyor ya... ne gerek var dikate almaya...

Artik birakin sizin gibi düsünmeyenleri salak yerine koymayi... Sanki sizin elinizde tüm orkestra aletleri siz caldiginiz an biz kalkip oynayacagiz, siz Biraktiginizda calmayi biz hemen yerimize oturacagiz.... öylemi...?

Bak yazdiklarim bile önce denetimden geciyor yönetici begenirse foruma cani istedigi zaman ekliyor....sizde böylemi..? degil..? Neden...?
Biz inananlardaniz ya, bize küfür edilebilir,edenler elini-kolunu sallayarak girer yazar , ama inanan aynisi ile karsilik verirse iste böyle tecrit edilmis gibi muameleye tabi tutulur..
Ne yoruyorum ki kendimi, nasil olsa yine son sözü koyacak biz olmayacagiz burada...
Sevgili el-aciz, hakkimi aramak, savunmak, tabirinizle haykirmak cok dogal degil mi?

Islam ülkeleri sadece bir örnekti. Bir konu hakkindaki fikrimi, bildigimi sirf ona inanmadigim icin yok sayacaksaniz siz bilirsiniz. Hayati din iman olan, sabah aksam tanriya tapanlarla birlikteyim, dahasi kendimde bir zamanlar öyle idim. Tecrübelerimi, bahse konuda dile getirmek kadar dogal bir sey var mi? Geldiginizden beri bizim din hakkindaki fikirlerimize her defasinda ayni seyi tekrarlayip durmasaniz artik?

Forum sahipleri ile olan kisisel sorununuz beni ilgilendirmez. Anladigim kadari ile hesabinizi silmisler. Buna üzüldüm. Bircok islami site var. Oralara pek dinsizler yazmaz. Kardes kardes gecinirsiniz, tavsiye ederim...

Üst Alt