• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yaşamdaki her konuyu dine dayatmak yaşamı ne hale getirir?

Okunuyor :

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

Guney

Kıdemli
Üye
"Arap kızı camdan bakıyor"
"Arap saçı"

şarkılarında çile benzeri mutlulukta çöz bakalım çözebilirsen..:)

Masterlord

Kıdemli
Üye
kuralları kendi lehine uygulayabildigin oranda güçlüsündür

konu din bile olsa, benim görüşüme tamamen zıt bise varsa
işime geleni uygularım

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
islamı kabul edenler için din bir yaşam biçimidir bir hayat tarzıdır
tabiki ozaman yaşamdaki her konu dine dayatırlır
ama bunu kabul etmeyip yaşamak istemeyenlere zorla dayatmak yanlıştır

Son düzenleme:

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Kisisel bir tercih meselesi bu sanirim. Mesela benim hayatimi berbat eder ama -eminim yazacak diger forumun dindar insanlari icin- dini yoruma uygun olmayan yasam berbattir...

Su dünyada dogmalarla yasamak ne ise o tür bir hayattir bekleyen...

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Inanan kisinin ,dayatmak derdi yoktur..Hayatini dinden I§IK alarak sekillendirir..ve bundanda yapabildigi nisbette mutlulugu dogru orantili artar..ama inanmayan kisinin zaten din yada konulari ile bir proplemi yoktur ...
Bu soruya, hayatini din eksenli yasayanlarin verecegi cevap yazarsa dikkate alinir,inanmayan birinin ,inanan yerine cevap vermeside inanan kisiye yapilacak saygisizliktir.
Cünkü soru , hayatini dini temeller üzerine yasayanlar ( aslinda soruda bile kasit var, ama ben anladigim sekilde yazayim ) üzerine... yasamayanlar, isine geldigini yasayan gelmedigini bana göre degil diyenler icin degil...! Ama her zamanki gibi en fazla cevap hakkini kullanacak kesim yine dine inanmayan yada isine gelen kisimlarini alirim diyenlerden gelecektir...Cünkü onlar bize oranla biraz daha cezasiz,serbest ve yazdiklari cevaplar kontrolden gecmeden eklenebilen kisiler...

Sayin yönetim cezam biteli 1 hafta oldu halâ yazdiklarim aninda foruma eklenmiyor, siz begenirseniz ekliyorsunuz...! bir aciklama yapma zahmetindede bulunmuyorsunuz..?

Diger üyeler yazdigi an ekleniyor sadece benim yazilarim denetim sonra yapistiriliyorsa ki öyle oldugunu biliyorum , yaptiginizin adi adam kayirmadan baska birsey olmayacaginida biliyorsunuzdur umarim...ya benide diger üyeler gibi esit haklara tabi tutun yada kacinci defa yaziyorum, tümden silin efendim....:alkis:

forumdayim

Tecrübeli
Üye
yaptigimiz her isi Allah rizasi icin yaparsak , ki yasamimizin her hareketinde bunu düsünmemiz bize ibadet sevabi kazandiracagini unutmamaliyiz... kisinin bütün ömrünü ibadetle gecirmesinden, inananlar icin daha büyük menfaat olamaz...

bziya

Kıdemli
Üye
Doğru ve yanlış yapmadan yaşanabilir hale getirir.Dini İslam' hayatın her alanına sinmiş herşeyini kapsamıştır.

Her konuyu doğru olan din bilgilerinden istifade ederek yaşamak HAKKIN emrine uymak olur , O'nun rızasını gözetmek olur.Her kim ki her işinde Hakkın rızasını gözetirse o huzur ve saadet içinde hayatını idame eder.

Dine uyuyorum diyerek keyfine göre ayetleri tefsir eden Din ve Kur'an yobazlarının kendi akıllarının ürettiği saçmalıklara uyanlar ise cehaletinin bedelini iki alemde de çekecektir.Önemli olan doğru kaynaktan beslenebilmektir.Doğru yol Ehli sünnet vel Cemaat yoludur.Efendimizin bildirdiklerine ve varislerinin neklettiklerine hiçbir yenilik ekleyip çıkartmadan tâbi olmaktır.Ne mutlu bu insanlara ...

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Inanan kisinin ,dayatmak derdi yoktur..Hayatini dinden I§IK alarak sekillendirir..ve bundanda yapabildigi nisbette mutlulugu dogru orantili artar..ama inanmayan kisinin zaten din yada konulari ile bir proplemi yoktur ...
Bu soruya, hayatini din eksenli yasayanlarin verecegi cevap yazarsa dikkate alinir,inanmayan birinin ,inanan yerine cevap vermeside inanan kisiye yapilacak saygisizliktir.
Cünkü soru , hayatini dini temeller üzerine yasayanlar ( aslinda soruda bile kasit var, ama ben anladigim sekilde yazayim ) üzerine... yasamayanlar, isine geldigini yasayan gelmedigini bana göre degil diyenler icin degil...! Ama her zamanki gibi en fazla cevap hakkini kullanacak kesim yine dine inanmayan yada isine gelen kisimlarini alirim diyenlerden gelecektir...Cünkü onlar bize oranla biraz daha cezasiz,serbest ve yazdiklari cevaplar kontrolden gecmeden eklenebilen kisiler...

Sayin yönetim cezam biteli 1 hafta oldu halâ yazdiklarim aninda foruma eklenmiyor, siz begenirseniz ekliyorsunuz...! bir aciklama yapma zahmetindede bulunmuyorsunuz..?

Diger üyeler yazdigi an ekleniyor sadece benim yazilarim denetim sonra yapistiriliyorsa ki öyle oldugunu biliyorum , yaptiginizin adi adam kayirmadan baska birsey olmayacaginida biliyorsunuzdur umarim...ya benide diger üyeler gibi esit haklara tabi tutun yada kacinci defa yaziyorum, tümden silin efendim....:alkis:
Sevgili el aciz, eğer islam ülkelerindeki islamın şeriatına (!) maruz kalarak seve seve (!) yaşamak zorunda bırakılmış müslüman olmayan insanların varlığını ve zorunlu olarak o dine göre hayatlarını şekillendirmek mecburiyetlerini bilse hemen her dini konuda inancsızların yazdıklarını nefretle yormak yerine düşünerek ne dediğini anlamaya çalışırdı belki.

Üst Alt