Yaşam yeterince kısa olmasına rağmen bunca kavga ve ölüm neden?

Yaşam yeterince kısa olmasına rağmen bunca kavga ve ölüm neden?
 
Evet bu dünyanın geçici olduğunu unutuyorlar hiç bir olaydan örnek kıssa almıyoruz.Kontoratı olmayan birer kiracıyız kalan varmı?bakınız ne bu kin,öfke,kibir,hasetlik,ölüm,düşmanlık ne kadar yozlaştık.Dünyanın güzelliklerine çok kaptırıyoruz kendimizi hırs insanı her yola sokar uğruna ölürsün öldürürsün aklına geleni yaparsın.Fani dünyada yaşadığımızı hatırlamayı unutmayalım saygılar.
 
kimsemisafir oldugunu bulmiyor bu dünyada .bir telas icinde cip toplar yuva yapar
yavru cikarir , ucuramaz dala düya demahi ve hirsi kapamistir gözünü ondan baska
bir sey görmez gözü.
 
Yaşam kısa da olsa insanın egolarını tatmin etme arayışı sonsuzdur. Bitmek bilmeyen hırslarla dünyaya bağlanan için yaşadığı süre boyunca çevresindekileri de kendi mutsuzluğuna dahil etmek ve tatminsizliğini yine başka insanlar üzerinden gidermeye çalışanların kavga ve savaş yaşamlarında asli görevlerini oluşturur.

Çocuk yaşta zihne işlenen dünyanın bir savaş alanı, kişinin de bir savaşçı olduğu fikri ve ya dinle ya milli duyguların abartılı yükselişi ile tetikleyen ve yerleştirilen düşünceler de çocuğun hayatı çıplak gözle görmesini engelleyerek yaşadığı dünyayı cehenneme çevirmesinde belirleyici olacaktır.


hastalıklı zihniyetin nesilden nesile aktardığı bu diktelere kimse dur demediği müddetçe insan itina ile hayatını kendine ve dğerlerine cehennem edecektir.
 
Üst Alt