• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Yasal Uyarı

Okunuyor :
Yasal Uyarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sitemizde üyeler tarafından yayınlanan Evlilik , Anlaşmalı evlilik konuları tamamen konu açan veya konuya yorum yazan üyelerin kendi insiyatifi (sorumluluğu) altındadır. Supermeydan.net forumda verilen telefon numaralarından , anlaşmalı evlilik adı altında karşılıklı para alışverişinden , veya ileride oluşabilecek herhangi anlaşmazlıklardan sorumlu değildir.

FORUMDA HERKESE AÇIK MAİL ADRESİ VE TELEFON NUMARASI VERMEK YASAKTIR (bu tip mesajlar silinecektir mail adresi veya telefon numarası vermek istiyorsanız özel mesaj yolu ile verin bu bizi ilgilendirmez)

Supermeydan.net sitesinin kişileri buluşturmak evlendirmek gibi bir misyonu yoktur.

LÜTFEN ANLAŞMALI EVLİLİK ALTINDA, KENDİNİZİ YASAL OLARAK GÜVENCE ALTINA ALMADAN KİMSEYE ÖDEME YAPMAYINIZ
LÜTFEN FORUMDA YAZILAN HER TELEFON NUMARASINA GÜVENİP KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ VERMEYİNİZ (telefon numarasını veren kişilerin asıl niyetini bizim bilmemiz mümkün değildir)


Sahte Evlilik Formalite Evlilik Cezası
Sahte Evlilik veya Formalite Evlilikleri 2 ayrı başlık altında değerlendirebilir. Bu tip evliliklerin 1. grubu T.C vatandaşları arasında (yani her iki eşin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak) yaptığı sahte evliliklerdir. Bu tip evliliklerde amaç SGK maaş veya yardımı almak için yapılmaktadır ve bu fiil ile Dolandırıcılık suçu işlenmiş olacağından hem Hapis hem de para cezasına çarptırılmaktadır.

Formalite evliliklerde 2. grup ise: yabancı uyruklu bayanların T.C vatandaşları ile Türkiye de kalabilmek için yaptıkları sahte evlilikler vardır. Peki bu formalite evliliklerde ceza var mıdır?Ülkemize geldikten sonra ikamet tezkeresi bitmek üzere olan yabancı bayanların en çok başvurdukları yöntemlerden birisi de sahte evlilik yapılmasıdır. Bu durum sadece bizim ülkemize has olmayıp pek çok batı ülkesinde de benzer fiiller görülmektedir. Bu durum Kanuna aykırı olmakla birlikte aynı zamanda sahteciliği de içinde barındırmaktadır. Bu tip evliliklere kesinlikle izin verilmemekte ve tespiti halinde evlilik sebebiyle verilen ikamet tezkeresi (oturma izni) veya varsa çalışma izni iptal edilmekte ve yabancı deport edilmektedir. Ayrıca Türkiye ye giriş yasağı da konulmaktadır.
NOT: FORUMDA DEFALARCA AYNI MESAJI YAZIP SPAM YAPMAK VE EVLİLİK İÇİN BİRDEN FAZLA BAŞLIK AÇMAK YASAKTIR

ÖRNEK KONU ŞABLONU
 
Cinsiyet
Erkek
Yaş
40
Boy
175
Kilo
75
Medeni Durum
Bekar (çocuklu)
Konum
istanbul
Eğitim
Lisans
Meslek İş
Kamu personeli
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt