Yara İzleri Nasıl Geçer?

Yara İzleri Nasıl Geçer?
yara izlerine bitkisel çözüm,

Yara İzlerinden Kurtulmanın Doğal ve Bitkisel Yolları

Cerrahi müdahele veya yaralanma sonrası ciltte kalan yara izi, kişileri ciddi anlamda etkileyen bir durumdur. Bu yara , çizik , yanık gibi izler bazen dış görünüşümüzü etkiler ve kendimizi kötü hissetmemize neden olabilir.

Yara izlerine limon tedavisi

Limon içerisinde hidroksi asit sayesinde , cilt üzerindeki ölü hücreler temizlenir ve yeni hücreler oluşur.Limon aynı zamanda bir ağartıcı olduğundan dolayı , yara izlerinin rengini açar. Böylece yara izlerini hafifletir ve zaman içerisinde düzgün ve duyarlı olarak uygulandığı sürece yara izleri günden güne azalacak ve sonunda görüntüsünü kaybedektir. 1 çay kaşığı limon suyunu pamuğa dökerek , yara izinin olduğu bölgeyi ovun. Ovma işlemi bittikten sonra limon suyunun yaklaşık 10 dakika kadar cildinizde kalmasını sağlayın. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz. Yaklaşık 1 ay boyunca günde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Salatalık Kremi ile yara tedavisi

Salatalıkları bir kase içerisine doğrayıp blenderda püre haline getirin. Ayrı bir kase içerisine bir yumurta koyup, daha sonra salatalık ile yumurtayı birleştirin. Hazırlamış olduğunuz kremi cildinize uygulayın. Özellikle yara bölgesine uyguladıktan sonra 20 dakika kadar bekletin ve ardından cildinizi temizleyin.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt