• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yalnızlığı seviyor musunuz?

Okunuyor :
Yalnızlığı seviyor musunuz?

İnci

Kıdemli
Üye
Bazen herşeyden, herkesten sıkılıp kendi köşenize çekilip yalnız kalma ihtiyacı duyuyormusunuz?
Yalnız kalmak istediğinizde bu seçiminize saygı gösteriyorlarmı?

Son düzenleme:

alone

Tecrübeli
Üye
Yalnızlığı sevmiyorum ama yalnızlık iyidir...tabii yalnız kalabilirsen.
fazlası zarar azı karar gibi birşey.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Bende yanlız kalmayı seviyorum ... ama alonenin dediği gibi herşey kararında olmalı

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Fazla yalnız kalmak adama kafayı yedirttirir görüşündeyim.

Bu tabii bilimsel olarak yani Allah(c.c.) dilemezse, isteğim ve isyanlarım, kaatlarım, negatiflerim pozitiflerim doğrultusunda olması bilimsel olmasını gerektirebilir ama yeni çağımızda bunların tıbbi açılımları olduğu için bilgi çağındayız; kısaca ilaçlık duruma gelmeden ve Allah bu duruma düşürmeden sıyrılmakta fayda var.

Birde şunu söyleyim, Yalnızlık Allaha mahsustur mesela ben bu mesajları yazarken bile sizler tarafından pas almazsam duvara konuşur gibi yalnız olmak kaydıyla kafayı yerim. Allah o hissi verirse şayet-yalnızlık hissini, insan şirke girer ve bulanıma sonra kafayı sıyırır.

İşte bu noktada kafayı sıyırmamamız noktasında Allah(cc) bize hayvanları bahşetmiş, onların bize yaptığı arkadaşlıklar ve Allah'tan(cc) gelen yalnız olmama hisleri veya şeytanın yalancı arkadaşlıkları bulanıma sokmuyor.

Şeytanda bir yere kadar ama..

İnci

Kıdemli
Üye
Fazla yalnız kalmak adama kafayı yedirttirir görüşündeyim.

Bu tabii bilimsel olarak yani Allah(c.c.) dilemezse, isteğim ve isyanlarım, kaatlarım, negatiflerim pozitiflerim doğrultusunda olması bilimsel olmasını gerektirebilir ama yeni çağımızda bunların tıbbi açılımları olduğu için bilgi çağındayız; kısaca ilaçlık duruma gelmeden ve Allah bu duruma düşürmeden sıyrılmakta fayda var.

Birde şunu söyleyim, Yalnızlık Allaha mahsustur mesela ben bu mesajları yazarken bile sizler tarafından pas almazsam duvara konuşur gibi yalnız olmak kaydıyla kafayı yerim. Allah o hissi verirse şayet-yalnızlık hissini, insan şirke girer ve bulanıma sonra kafayı sıyırır.
şirk; Allaha eş koşmak..
Şirk ile yalnızlığın ne ilgisi var yorumunuzu biraz daha açarmısınız?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Bu arada şunu söyleyim, mesajımı yeniledim, müslüman müslüman olduğu halde gerekli! mazeretli oldıuğu için namazı tehir ederse namaz borcu oluyor-diye biliyorum ama işlediği günahlar sonrası Allah(c.c) ona içinde bulunduğu günahlar ve günahların onu sürüklediği ve aslında içinde varolan ve bunu yok etmek için hiç mücadele etmeyen şahıs veya içindeki iman cevherini zedeleyerek yok etmesi sonucu benim ihtiyacım yok noktasına sürükle(n)mesi ile - ile buna eş koşmak deniliyor.

Kısaca içindeki iman cevherini (bilerek!)zedelemek
İçinde bulunduğu günahlardan sıyrılmaya (bilerek!)gayret etmemek.

Bilerek günah işlemek, bilerek hataya düşmek.

Son düzenleme:
R

redyellow

Ziyaretci
Sürekli yalnızlığı sevmem, insan sürekli yalnız olursa zordur, yalnızlık Allaha mahsustur derler atalarımız.

Ama zaman zaman yalnız kalmak, düşünmek, tefekkür etmek, kendini sorgulaması insan için güzel olur diye düşünüyorum.

İnci

Kıdemli
Üye
Bu arada şunu söyleyim, mesajımı yeniledim, müslüman müslüman olduğu halde gerekli! mazeretli oldıuğu için namazı tehir ederse namaz borcu oluyor-diye biliyorum ama işlediği günahlar sonrası Allah(c.c) ona içinde bulunduğu günahlar ve günahların onu sürüklediği ve aslında içinde varolan ve bunu yok etmek için hiç mücadele etmeyen şahıs veya içindeki iman cevherini zedeleyerek yok etmesi sonucu benim ihtiyacım yok noktasına sürükle(n)mesi ile - ile buna eş koşmak deniliyor.

Kısaca içindeki iman cevherini (bilerek!)zedelemek
İçinde bulunduğu günahlardan sıyrılmaya (bilerek!)gayret etmemek.

Bilerek günah işlemek, bilerek hataya düşmek.
Siz de dikkat dağınıklığımı var çözemedim.Yada konu dağıtma alışkanlığı mı?

Konu içeriği ''yalnızlığı seviyormusunuz?''

Dini sohbet tartışma konusu olarak açmadım ki ben bu konuyu.Ayrıca üstteki yorumunuzdan bir şey anlayamadım.Konuya dönersek siz yalnızlığı seviyormusunuz?

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Siz şirk(eş) nedir diye sormadınız mı? Bende cevabını verdim konuyu dağıtmadım ki. Yaratıcıya inanıyor musunuz? İnanmıyorsanız bile inana saygı göstermiyor musunuz.?Dikkt ederseniz bilimsel açıklamasını yaptım yaratılışımızın gerçeğine çağımızın bilimine yanlış mı söyledim şimdi?

Tamam şimdi anladım sevip sevmediğimin cevbını neden veriyor sun diye. Aslında cevap açıklamalaırmın içinde demek istediğim.

Çünkü mecburen sevmiyorum, sevmek sonunu düşünmemek gibi birşey.

Velhasıl sevmiyorum.

Son düzenleme:
Üst Alt