• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Yalnız kalma isteği bir hastalık mıdır?

• Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 11K

Okunuyor :
Yalnız kalma isteği bir hastalık mıdır?

sis_labirenti

Tecrübeli
Üye
Kesinlikle değildir. Çünkü yaşayabilecek bir "Ben"i olmayanlar yalnız kalamazlar. Ve birinin ciddi manada yalnız kalabilmesi için uğruna savaştığı bir ideali olması gerekmektedir. Çoğu zaman yalnızlık seçilmiş bir durumdur bana göre.

ayybben

Tecrübeli
Üye
İnsan bazen tek başına kendiyle baş başa kalmak ister bende severim bu bir tür kafasını,ruhunu dinlenmeye çekmektir.

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Bense hep, bencil bir hayvanin sürü halinde yasamaya calismasina (ki, bunda ne kadar basarisiz olsada) anlam veremem.

SAYGILAR.

ümmi

Kıdemli
Üye
Bense hep, bencil bir hayvanin sürü halinde yasamaya calismasina (ki, bunda ne kadar basarisiz olsada) anlam veremem.

SAYGILAR.
insan sosyal bir varlıktır.çünkü buna mecburdur.en temel ihtiyaçları için bile başkasına muhtacdır.elbisesi için terziye,ekmeği için fırıncıya,barınmak için meüteahhide .......vs.ihtiyacı vardır. daha iyi yaşamak istedikçe bu topluma bağımlılık da artar.ayrıca duygusal ihtiyaçlarda insanları sosyal olmaya zorlar.
bencil insan daha çok sosyalliğe muhtacdır aslında sizin söylediğinizin aksine. çünkü egosu hizmet edilmek,değer görmek,herşeyin en iyisine sahip olmak, konusunda onu zorlayacağından tek başına dağda yaşamak ona göre değildir efenim.

yalnız kalmak ,ömür boyu bir insanın dayanabileceği birşey değildir. ve bunu tercih edenin akıl sağlığı şüphelidir..Ama hayatın belli bir döneminde veya zaman zaman insanın yalnızlığı tercih etmesi ve kendisiyle başbaşa kalıp tefekkür etmesi güzeldir.diye düşünüyorum efenim. her gün böyle kendisine özel bir kaç saat ayırmak ; özelliklede herkesin uykuda olduğu seher vakitlerini böyle değerlendirmek,gerek manevi gelişim açısından,gerekse gündelik hayatın karmaşasının ağırlığını üzerinden atmak açısından oldukça faydalıdır.

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Ben hastalık olarak görmüyorum zira bazen yalnız kalmak özellikle tercihim olan bir durumdur ve altında yatan sebebi biliyorum. Benim özelimde yalnız kalma arzusu tamamen bir oto kritik amaçlıdır ve yaptıklarımı detaylı düşünerek, hastalık kelimesinin aksine çok daha sağlıklı kararlar verebilmek adına bu seçimi yaparım.

Üst Alt