Yalnız Allah (c.c)'ın Kulu Olanlar

burası bir forum herkes kendi fikrini yazıyor sosyalistin ya da birilerinin inanıp inanmaması umurumda değil sizin de hangi takımlı olduğunuz umurumda değil ben gerçeği arayanlara yol göstermeye çalışırım nankörlük edenin cezasını söyledim Allah sosyalistin cezasını verecek demedim

nankörlük edenin cezası senin dini inancına göre olan bi ceza...herkes senin dinini kabul etmek zorunda mı..senin inancına göre nankörlüktür onun inancına göre bonkörlüktür...sen fikrini söle geç...mesihmisin peygambermisin milleti doğru yola çekmeye çalışıyon tövbe tövbe :) ayrıca fenerle uğraşma vallahi çok acımasız olurum haaa :))))
 
nerden geliyo bu faşizm..nerden geliyo bu yobazlık..neden insanlar karşı tarafı kendinden biri yapmak zorunda hissediyo..illa benim düşündüğüm gibi düşüneceksin..illa benim taptığım allaha tapacaksın..bu fenerbahce 6alatasaray kavgası değil ki..adam neye inanmak isterse ona inanır..adam hangi takımı tutmak isterse onu tutar :) banane neye taptığından sanane neye inandığından..herkes niye kendi işine bakmaz..doğru dürüst fikir paylaşımı bile yapamıyoruz...her defasında konuyu benim inandığıma inanmıyosan allah belanı vereceğe getiriyoruz... ama birgün herkes fenerbahçeli olacak :)Bak arkdaşım;

burada kimse kimseyi zorlamıyo, adam fikrini söylemiş, ister inan ister inanma..

" 6. Eğer müşriklerden birisi senden aman dilerse; ona aman ver. Ta ki Allah'ın kelamını dinlesin. Sonra onu emin olacağı yere kadar ulaştır. Bu; onların bilmez bir kavim olmaları sebebiyledir.TEVBE SURESİ "


İşte bunun için insanlar bu konunun üstünde bu kadar duruyor...Çünkü birşey bilmeyen cahil bir topluluk var ortada....( tabi sen şimdi hemen üniversite felan diyebilirsin burda ki cahillik okuma yazma ile ilgili değil BİLGİ ile ilgili..)
 
Şimdi bu ayetler yukarda ki arkadaşların karakterlerine ne kadar örtüşüyor değil mi...? yani bu insan karakterinin ilk örnekleri değiller sonuncusuda olmayacaklar, biz sadece ola ki sizin vesileniz ile bir başkası nasiplenir, umuduyla yazışıyoruz, hem sizlerin düşünce fikir, hayata bakış açınızın ne kadar bozuk itikata sahip olduğunu kusursuz ve mükemmel bir yaşam ve toplum hayatının ancak ALLAH C.C un kanun ve yasaları ile sağlanabileceğnin delillerini göstermeye çalışıyoruz..

Ha unutmadan FİRAVUN SİZİN İÇİN GÜZEL BİR ÖRNEK olabilir.. tıpkı onun gibi son nefesde İMAN ETTİM derseniz şimdiden hatırlatalım oda kabul olmuyor.. geri dönüş şansınızda yok ....

(2) Bu Kitab, Rahman ve Rahim olan Allah katından indirilmiştir.
(3) Bilen bir toplum için ayetleri açıklanmış; arapça okunan bir Kitab'dır.
(4) Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilmiştir. Fakat insanların çoğu onu düşünüp kabul etmekten yüz çevirmiştir. Onlar işitmezler.
(5) Dediler ki: «Ey Muhammed! Bizi çağırdığın şeye karşı kalbimiz kapalıdır, kulaklarımızda bir ağırlık ve seninle bizim aramızda bir perde vardır. Sen istediğini yap, bizde istediğimizi yapıyoruz.»
(6) De ki: «Ben de ancak sizin gibi bir insanım. Bana ilahınızın tek bir ilah olduğu vahyediliyor. O'na yönelerek işlerinizi düzeltin, O'ndan mağfiret dileyin. O'na ortak koşanların vay haline!»
(7) Onlar zekat vermezler ve ahireti de inkar ederler. FUSSİLET SURESİ
 
Üst Alt