yağmur duaları sele sebep oldu

selam ederim; çok ilgimi çekti habertürkdeki haber başlığı. yorumsuz paylaşmak istiyorum.

YOZGAT'TA YAĞMUR DUASI SONRASI ŞİDDETLİ YAĞMUR

Yozgat'ta peşpeşe yapılan yağmur duaları sonrasında şiddetli yağmur nedeniyle tarlaları su bastı, hayvanlar telef oldu.
Yozgat'ta Nisan yağmurlarının bir türlü etkili olmaması nedeni ile peşpeşe yapılan yağmur duaları sonrasında Boğazlıyan ilçesinde gün boyu devam eden şiddetli yağmurlar yerleşim yerlerini sular altında bıraktı.

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Ovakent Belediyesi ve çevre köylerde büyük maddi hasara neden olan sel suları ekili tarım arazilerine zarar verdi. Kayseri-Boğazlıyan karayolu aşırı yağışın getirdiği toprak nedeniyle ulaşıma kapanırken, 2 saat sonra yağmurun dinmesiyle karayolları ekipleri yolu ulaşıma açtı. Yağış ve sel sularından Özler kasabası da etkilenirken bir çok ev sular altında kaldı. Bir vatandaş ise mahsur kalan köpeğini kucağına alarak kurtardı. Ekili alanları zarar gören çiftçiler devletten yardım istedi.

MADDİ HASAR BÜYÜK

Ovakent Belde Belediye Başkanı Ethem Murat, 4 saate yakın yağmur yağdığını belirterek, "15 kilometre uzunluğunda 500 metre genişliğinde bir alan olmak üzere 10 bin dekarın üzerinde ekili alan zarar gördü. Yol kapalı olduğu için bide gidemedik 2 saattir bekledik" dedi. Yalçın Dönmez isimli çiftçi de kendisine ait 100 dekar ekili alanın sel suları altında kaldığını belirterek, "Sadece pancar ekmek için 35 bin lira harcamıştım. Şimdi ise bu alan tamamen sular altında kaldı" diye konuştu.

devamı; haberturk.com
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt