Yağlı sorulara şıralı cevaplar

YAĞLI SORULARA ŞIRALI CEVAPLAR
Mehmet Necati GÜNGÖR

Gençlerle Başbaşa

Ord. ProF. Ali Fuat Başgilin Böyle bir kitabı var.

Yazarının ifadesiyle, geleceğin ümidi olan gençleri, bunalımdan, iradesiz ve cesaetiz yaşamaktan kurtaracak olan bu kitap; başarılı olmanın sırlarını gösteren rehber niteliğinde bir kitaptı.

Yıllarca sağ kesimin gençlerinin elinden düşmedi.

Gerçekten yararlı bir kitaptı.

Belki bu kitaptan esintiyle, politikacılar sonraki yıllarda gençlerle buluşmayı gelenek haline getirdiler

Mesela rahmetli Demirel, Cumhurbaşkanı olduğu yıllarda KANALDnin Üniversite gençliği ile buluşma programlarına katıldı, sorulan her soruya babacan tavrıyla cevap verdi.

Çok aykırı sorular da soruldu, rahmetli bunların hiçbirine kızgınlık, alınganlık göstermedi.

Gençler de çok cesur orular sordular rahmetli Cumhurbaşkanımıza.

Geçenlerde ATVde sayın Cumhurbaşkanımız da gençlerle buluştu.

Görüntüye bakılırsa, salonda her görüşten genç vardı.

Önce bonus kafalıya söz verildi.

Bakın, aramızda bonus kafalılar da var, örtülü bacılar da dercesine bir kompozisyon döşenmişti salona.

Cumhurbaşkanımızı üzecek hiç bir soru sorulmadı.

Hepsi yağlı sorulardı. Sanki soruları önceden ezberlemişlerdi gençler.

Önce, hayranlık ifade eden bakışlarla Cumhurbaşkanımızı süzdüler.

Sonra da sorularını edep çerçevesinde yönelttiler

Cumhurbaşkanımız da, bu yağlı sorulara şıralı, yani tatlandırılmış cevaplar verdi.

Hiçbirini kırmadı, terslemedi.

Zaten kırılacak, terslenecek soru da gelmemişti.

Onlar Anayasayı sordular, Cumhurbaşkanımız ferhat gibi dağları delmekten, deniz altından yol döşemekten söz etti.

Bir de Kılıçdaroğluna yüklendi.

Ona demediğini bırakmadı.

Toplantının konusu sanki Kılıçdaroğlu idi.

Gençler hayran bakışlarla ayrıldılar o salondan.

Toplantı bittiğinde salondaki evet oyları hayır oylarını ezdi geçti.

O salondan Evet çıktı da, bakalım milletin solunlarından ne çıkacak?
 
YukseLL' Alıntı:
Demirel, Cumhurbaşkanı olduğu yıllarda KANALD’nin Üniversite gençliği ile buluşma programlarına katıldı, sorulan her soruya babacan tavrıyla cevap verdi.
abbas güçlü müydü neydi bu buluşmaları yapan. Yalnız demirel bu programa katıldığında çoktaaan cumhurbaşkanlığından düşmüştü. Acaba öncesinde de katılmış mıydı? Neyse ben cumhurbaşkanı değilken katıldığını biliyorum. Üniveriste öğrencisi sordu:
"zamanında başörtüsünü savundunuz. Şimdi ise karşı çıkıyorsunuz" deyince demirel sinirlendi ve
"baş örtülü varken başı açık olan "acaba ben kafir miyim" diye düşünmeye başlıyor. başlar açıkken bööle bi sorun yok." diye çocuğu ezer bir uslüpta ve sesini de o şekil ayarlayarak, kafirlere yakışır, insanın içinden gelen maneviyatı yok eder bi laf çıkarmıştı. Zaten apo yakalanınca da zıvanadan çıkmış bi vatandaşla konuşan demirel vatandaşın "gebertecem onu" sözüne "..... tarihine kadar bi şey yapamazsın. O tarihten sonra Naparsan yap" şeklinde çıkışı yok eden, kötünün affedilmesi için imkan tanıyan bir kahramanlık yapmıştı. mason kahraman... Sağcıların arasına sızmış solcu olur. Türbeleri kapattıran zihniyetten olmasına rağmen kendisine adam akıllı bir türbe yaptırttı ölünce...

Tayyipe ben soruyorum;
1- akp taraftarı medya g20 Antalya zirvesinde "putin tayyipin önünde ceketini ilikledi" diye laf ebeliği yaptıktan sonra putin Suriyede Türk askerini vurdu. Vurgun sırasında da putinin önü ilikli miydi?
2- obama g20 zirvesinde cihad ruhunu kast ederek (siz cihadı kast etmedi diyebilirsiniz ama bizi kast ettiği belliydi) "çocuklarınızı yetiştirme biçimini değiştireceksiniz" dedi. Tayyip hala Türkiyeyi 2023lere taşımaktan bahsediyordu. Acaba İstanbul Belediyesinin başarılı belediye başkanı Tayyip Türkiyeyi de belediye gibi mi yönetti? (solcuların bi lafı vardır refahlılar belediyeciliği iyi yapar diye)
3- Kadir Mısıroğlu zamanında tvde (hulki cevizoğlu) Tayyiple görüştüğünü ve abd nin Irakı vurmasının iyi olacağını söylemişti. Tayyip de "komuşarla sıfır sorun" diye abdUllah gülle geziyordu. Mısıroğlunun komşumuzun düşman tarafından ezilmesini isteyen lafına Tayyip cevap verebildi mi? Yoksa hep bu laflara cevap veremeyen şecaat gösterecek yerde susan kafayla mı konuşuyor Tayyip?
4- abdnin Suriyeyi vurmasını istiyor akp. seks abd de bir ihtiyaçtır ve evlilik dışı giderilir. Hatta kadın hayatın akışında hep sömürülür. dini imanı olmayan ******** felsefelerin; Kahpe amerikanın yani kalterikanın müslüman kadınlara tecavüz edeceğinin aşikar olduğu yani muhakkak bulundukları yerlerdeki kadınlara el koyacakları açık olduğu taktirde nasıl oluyor da abd nin işgalini isteyebiliyorsun? Hangi menfaat namusun feda olmasına sebep? Namussuz olduktan sonra vatan olsa ne yazar?
5- erbakanın yolundan döndüğün aşikar. bunu yapmadan ayakta kalamadığınızı söylediğinizi de biliyoruz. Peki ayakta kalmak için sizi yolunuzdan çıkaran kahpe düşman sizi koşturacam diyerek ne hale çevirir???
6- siyasetiniz yani gidiş yolunuz van münüt e yakışıyor mu?
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt