ya siz?

İki şey var ki, ruhumu hep yeni, hep artan bir hayranlık ve müthiş bir saygıyla dolduruyor: Üzerimdeki yıldızlı gökyüzü ve vicdanımdaki ahlak yasası."

"Aydınlanma; kişinin kendi aklını kullanmaya cüret etmesidir."

"Ne var ki her yandan «düşünmeyin! aklınızı kullanmayın!» diye bağırıldığını işitiyorum.
Subay, «Düşünme, eğitimini yap!»,
maliyeci «düşünme, vergini öde! »,
din adamı «düşünme, inan! »
diyorlar."

IMMANUEL KANT (1724-1804)

PEKİ SİZ ne diyorsunuz?

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Düşün düşün .... işin . Düşünme denileni yap işte , ne diye kurcalıyorsun tekeri....:))) Çok düşünürsen...;

250px-The_Thinker_close.jpg

....taş olursun taş...Yaaaa işte böyle yolları taştan olan memleketten değerli dostum...

Sağlıcakla kalınız...

seni de o ufak tefek taşları olan şehrini de ve o muhteşem aklını da çok seviyorum değerli dostum..

Prinç mi ?, taş mı?...:))

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Prinç mi ?, taş mı?...:))

İşin içine bir de MİDYAT karıştı...Hadi bakalım çık işin içinden çıkabilirsen...:))) Yanıt veriyorum : TAŞ...:)) Bazen Pirinçten de yapılıyor , bir de güzelce vernikleniyor...Hafif ve taşıması - montajı kolay olsun diye " fiber " den de yapılıyor...:)) Ama asıl zor olan ve sanat TAŞ olanda....

Sağlıcakla kalınız...

Eğitimden nasıl kaytaracağını düşün, vergiyi nasıl kaçıracağını düşün... Bizim toplumda düşünenler genelde kendilerine faydalı... :))

Hişşştttt susalım bak çok konuştuk mazallah TAŞ falan oluruz..:))
sonra Mopsy gelir bizi TAŞLAR valla..:)))

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Eli kulağında şimdi gelir...O da bayağı isabetli taş atıyor ama , sakınmak mı gerek , meyva verildiğinin mi anlaşılması gerek...Neyse gelince sorarız niçin taşlıyorsun diye...:))) Ben şimdiden hafifçe " tam siper " yatayım , ne olur ne olmaz...

Sağlıcakla kalınız...

Merhaba,

Eli kulağında şimdi gelir...O da bayağı isabetli taş atıyor ama , sakınmak mı gerek , meyva verildiğinin mi anlaşılması gerek...Neyse gelince sorarız niçin taşlıyorsun diye...:))) Ben şimdiden hafifçe " tam siper " yatayım , ne olur ne olmaz...

Sağlıcakla kalınız...

Hem de ne taşlar..

Merhaba
kızıl güney yine kafa karıştırmaya çalışmış lakin bizdeki kafayı hesaba kamamış hata yapmış...ÇATTT

Ay o neydi nerden geldi...

... gibi bir şeye hazır olmak lazım....:))