• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Ya kalbin yoksa ?

• Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 30
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Ya kalbin yoksa ?

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
ya yok olmak yada yanmak ...

Hangimiz yok olmayı yada hangimiz yanmayı seçeriz ?

her seçimimiz bizemi ait ?

Çok zor iş çok zor insan olmak...

Asılında çok kolay ama nedense nefsimizi tanımadığımız için bu olgu zorlaşıyor ...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
ya yok olmak yada yanmak ...

Hangimiz yok olmayı yada hangimiz yanmayı seçeriz ?

her seçimimiz bizemi ait ?

Çok zor iş çok zor insan olmak...
Yok olmayı seçmem. Yanmayı hiç seçmem. Acaba dünyaya hiç gelmeseydim daha mı iyiydi. Toz olsam toz gibi olsam belki hayat yine hayattır.

Her seçim bize mi ait? Çok güzel soru. Her insan seçim yapmak istiyor.

Ama seçme hakkı tanınmamışkı. Önümüzde tek seçenek var. Bunu seçeceksin!!!

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Kişinin nefsini tanıması , kainatı tanıması demektir... Kainatı tanıması ise Rabbini tanımaktır ki bu gerçekten çok zor
sizce ?
İnsan nefsini tanır. Cimridir, kıskançdır, kincidir, velhasıl kötü huylara sahip olduğunu bildikçe mücadele etmesi gerektiğini bilir. Ben böyle biliyorum.

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
kalbinde bulmak bütün soruların cevaplarını yaratılışında bulmak kudreti, aklıyla teslim olmak kalbiyle bütünleşmek ....

Bir kendi içinde bu alemi görmek birde yaratıcının karşısında ne kadar küçük ne kadar aciz olduğunu bilmek bi yandan kendine dönmek bi yandan göz yaşı dökmek...

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
İnsan nefsini tanır. Cimridir, kıskançdır, kincidir, velhasıl kötü huylara sahip olduğunu bildikçe mücadele etmesi gerektiğini bilir. Ben böyle biliyorum.

Kişi nefsini tanır ve onunla mücadele eder ...ama asıl önemli olan öldürmesidir ki bu imkansız olan bişeydir
bunun için nefis her zaman 1:0 önde gider

Üst Alt