WordPresste Kullanılmayan Resimleri Silmek

WordPresste Kullanılmayan Resimleri Silmek,Wordpress Kullanılmayan Resimleri Silme Eklentisi,Image Cleanup eklentsi ile Resimleri Silme

WordPress eklentilerinden image CleanUp ile sitenizde temanızın kullanmadığı gereksiz resimleri silip temizleyebilirsiniz.

Image Cleanup Eklenti Kullanımı
-Eklenti adresine buradan ulaşarak eklentiyi bilgisayarına indirebilirsiniz yada wordpress sisteminden eklenti ismi ile arama yaparak wordpress üzerinden kurulum yapabilirsiniz.
-Temayı indirdikten sonra WordPress admin paneli > Araçlar > Image CleanUp bölümüne giriş yaparak Index Images linkine tıklayın.
-Bu işlemi yaptıktan sonra eklenti sizin ftp adresinizde bulunan ve temanın kullanmadığı gereksiz resimleri tespit ederek tüm ftp de bulunan resimleri kategoriler şeklinde ayrıştıracak.
-Bu işlem sonuçlandığında gereksiz (kullanılmayan) resimler yukarıdaki sekmelerden Unreferenced unused images bölümünde listelenecek. Bu bölümden gereksiz resimleri rahatlıkla silebilirsiniz ancak bu resimleri silerken yinede dikkat etmenizde fayda var aksi halde silindikten sonra geri dönüşü zor olabilir.

Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek almayı unutmayın.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt