WPtouch Eklentisi İle WordPress sitenize iPhoneTM, iPod touchTM, AndroidTM, ve BlackBerry Storm Telefonlarından biri ile girildiğinde siteyi bu aletler için biçimlendiriyor ve aşağıdaki gibi bir hal almasını sağlıyor

Eklentiyi indirmek için BU BAĞLANTIYI kullanabilirsiniz
 
WordPress Sitelerinizi Mobil Uyumlu Yapın

İphone, Galaxy, Blackberry gibi cep telefonlarının/cep bilgisayarlarının çıkmasıyla internet çok daha fazla kullanılmaya başlandı.

İnternetin bilgisayarlardan çıkıp cep telefonlarınada girmesi web site sahiplerininde işine geldi diyebiliriz. Böyle sitelerine daha fazla ziyaretçi çekebiliyorlar.

Normal WordPress temaları genellikle bilgisayarlar için yapılmıştır. Cep telefonlarınında bu sitelere girmeye çalıştığımızda ya çok geç açılır, ya şekli bozulur yada hata mesajı çıkar.

Yukarıdaki sorunlardan kurtulmak için wordpress web sitenizi mobil uyumlu hale getirmeniz gerekir. WordPress’in eklentileri sayesinde bunu yapmak oldukça basit.

Öncelikle Buraya tıklayarak eklentiyi indirin. İndirilen zip dosyasını açtıktan sonra karşımıza 3 dosya geliyor. (Açmadanda wordpress admin panelinden yükleyebilirsiniz.)

wp-mobile.php
carrington-mobile-1.0.2
README.txt

“wp-mobile.php” dosyasını wp-content/plugins klasörüne yüklüyoruz. “carrington-mobile-1.0.2” klasörünü wp-content/themes klasörüne yüklüyoruz.

Ardından yönetim paneli/eklentiler kısmından WordPress Mobile Edition eklentisini aktif hale getiriyoruz. (Biraz kod bilginiz var ise default temayı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. )

Eklentiyi aktif hale getirdiğinizde işlem bitiyor. Artık cep telefonları ile mobil internete bağlananlar sitenizi daha kısa sürede, daha sorunsuz görüntüleyebilecek.
 
Üst Alt