WordPress yorumlarını sahipleri onaylasın

WordPress yorumlarını sahipleri onaylasın ,Comment E-Mail Verification eklentisi,Akismet eklentisi

WordPress’te spam yorumlar ile başetmek zordur. Bu nedenle konuya yapılan bir yorumun sahibi daha önce sitenize yorum yapmadıysa, yapacağı ilk yorum yönetici kontrolü için bekletilir. Eğer siteniz çok fazla yorum almıyorsa bu sizin için sıkıcı olmayabilir. Fakat siteniz hergün onlarca yorum alıyorsa, bu iş ciddi bir vakit kaybına dönüşecektir.

Bu noktada size vakitten tasarruf ettirecek yeni bir eklenti. Tıpkı Forum sitelerine kayıt yaptırırken olduğu gibi, ziyaretçilerimizden e-posta adreslerini doğrulamasını isteyen bu eklenti, doğrulanan e-posta adreslerinden gelen yorumları onaya gerek olmadan yayınlıyor. Tabi bunun için yapılan yorumun önce Akismet doğrulamasından geçmesi gerek.

Bu eklentiyi kullanmadan önce Akismet eklentisini kurmanızı kesinlikle tavsiye edilir. Bu eklenti ile yorumların spam olup olmadığının kontrolü yapılıyor. Eklentiyi buradan indirebilirsiniz!

Daha sonra sitenize Comment E-Mail Verification eklentisini kurun. Eklentiyi buradanindirebilirsiniz!

Bu eklenti, Akismet’in spam kontrolünden geçen yorumların sahibine bir e-posta gönderiyor ve e-posta adresini doğrulamasını istiyor.

Eğer e-posta adresi doğrulanırsa, yorum sizin kontrolünüze gerek kalmadan yayınlanıyor. Doğrulanmazsa, yorum sizin kontrolünüzü bekleyecek.
 
  • Etiketler
    akismet eklentisi verification eklentisi wordpress yorumları
  • Üst Alt