Wordpress Siteye Favicon Ekleme

Wordpress Sitesine Favicon Ekleme,Wordpress favicon nasıl eklenir?,Wordpress Favicon Ekleme,Wordpress İçin Favicon Eklentisi

Favicon tarayıcınızın adres çubuğunda yer alan minik ikonlardır ve o siteyi simgeleyen bir ico dosyasıdır. Örnek olarak Süpermeydan'ın ikonu;

supermeydan.jpg

Bu minik ikonlar yani Favicon logonuzu, kalitenizi, isminizi, yani tamamıyla sizi yansıtan bir semboldür ve bu yüzden bu kadar önemlidir.Sizde sitenize favicon ekleyecekseniz 16×16 px yada 32×32 boyutunda .ico veya .png formatı uygundur. Nasıl bir favicon resmi oluşturacağınıza karar veremediyseniz ilham kanağı olması için iconarchive sitesine bakabilirsiniz.

WordPress 4.3 ve üzeri versiyonlarda wordpress admin panelinden faviconu direkt olarak sitenize yükleyebilirsiniz.Bunun için; WordPress Admin Paneli >> Görünüm >> Özelleştir sekmesinde Site Kimliği sekmesine tıklayın. Site İkonu seçeneğinden Dosya seç kısmından favicon resminizi bilgisayardan seçerek ekleyebilirsiniz.

Yada bu işlemi sizin yerinize yapacak bir Wordpress İçin Favicon Eklentisi var.Insert Headers and Footers eklentisini wordpress sitenize kurup, etkinleştirin. Ardından Ayarlar >> Insert Headers and Footers sekmesine gidin ve “header” bölümüne aşağıdaki kodu yapıştırıp, kaydedin.

PHP:
<link rel="icon" href="http://supermeydan.net/favicon.ico" type="image/x-icon" />
<link rel="shortcut icon" href="http://supermeydan.net/favicon.ico" type="image/x-icon" />
 
Üst Alt