• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

WordPress Sitenizi Hızlandıran Eklentiler

Okunuyor :
WordPress Sitenizi Hızlandıran Eklentiler

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
WordPress kullanan web siteleri, çok sayıda eklenti ve tema kullanmaları nedeniyle veritabanları şişmeye zamanla yavaşlamaya başlar.
WordPress sitelerin kullandığı harici css, javascript ve resim gibi dosyaları optimize etmek, veritabanı tablolarının temizlenmesini sağlamak siteler üzerindeki gereksiz yükün kaldırılmasını ve siteninde hızlanmasını sağlar

Bu işlemleri uygulayacak aşağıdaki eklentileri kullanarak da sitelerin gözle görülür şekilde hızlandırılması sağlanabilirsiniz

Gzippy
Sitelerin html kodlarını %70 – %80 oranlarına kadar sıkıştırarak sayfaların hızlı açılmasını sağlayan eklentidir
Gzippy indirme sayfası

Scripts Gzip
Bu eklenti ile de sitenizdeki html dışı harici dosyaların sıkıştırılmasını sağlarsınız. Bunlar css ve javascript dosyalarıdır. Dosya boyutlarında büyük tasarruf sağlayan bu eklentiyi de kullanarak sitenizin gözle görülür şekilde hızlanmasını sağlayabilirsiniz.
Scripts Gzip indirme sayfası

W3 Total Cache
W3 Total Cache ekletisini kullanarak wordpress sitelerin statik bir yapıya bürünmesini ve daha az kaynak tüketmesini ve sayfalarınızın daha hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

NOT: W3 Total Cache bünyesindeki gzip işlemini aktif ederseniz, gzippy ve scripts gzip eklentisini kullanmaya gerek kalmayacaktır.
W3 Total Cache indirme sayfası

Wp-Optimize
Veritabanının gereksiz yere şişmesini sağlayan pek çok gereksiz veriyi temizleyerek hızlandırma sağlamaktadır.Yazı sürümler, onaysız yorumlar, spam yorumların silinmesini, veritabanı tablolarının da optimize edilmesini sağlar.
Wp-Optimize indirme sayfası

Clean Options
WordPress üzerinde daha önce kurduğunuz eklentilerin kaldırılması, o eklentiye ait veritabanı tablolarının silinmesini çoğu zaman sağlayamaz. Bu sebeple, kurulan ve sonra kaldırılan eklenti sayısı arttıkça gereksiz veritabanı tablolarının sayısı da artacaktır. Bu sebeple, zamanla siteler yavaşlamaya başlayacaktır. Kullanılmayan veritabanı tablolarını tespit edip silmenizi sağlayan bu eklentiyi kullanabilirsiniz.
Clean Options indirme sayfası
 
Üst Alt