WordPress Kullanıcı Rütbeleri Ve Yetkileri

WordPress Kullanıcı Rütbeleri Ve Yetkileri, Wordpress'te Kullanıcı Çeşitleri Ve Yetkileri

WordPress yöneticileri sitelerine, kullanıcılar özelliği ile editör veya yazar ekleyebilir.Bir üyelik derecesini ayarlamak için wordpress admin panelinde yer alan Kullanıcılar sekmesindeki Tüm Kullanıcılar linkine tıklıyoruz. Burada, yer alan tüm üyelikleri görebilirsiniz. Üyelik derecesini değiştirmek istediğiniz kullanıcının altında yer alan Düzenle seçeneği ile girdiğimiz bölümde yer alan Konum: satırından değişikliği yapabiliriz.

Yönetici
Yöneticilerin her konuda tam yetkisi vardır. Sitede her şeye el atabilir. Tema, eklenti gibi bölgelere müdahale edebilir.

Editör
Editör yöneticinin bir alt derecesindedir. Her konuda tam yetkisi bulunmasa da geniş ve kapsamlı yetkisi vardır.

Yazar
Yazarlar yazdığı yazıyı direkt olarak yayımlayabilir ve yorumları yönetebilir. Kapsamlı bir yetkileri yoktur ve başka kullanıcıların yazdığı yazılara müdahale etme yetkisi yoktur.

İçerik Sağlayıcı
İçerik sağlayıcılar adında da belli olduğu gibi içerik sağlamak amacı ile oluşturulmuş bir kullanıcılardır. Yazdıkları yazılar tam anlamıyla yayınlanmaz, yönetici onayından geçmesi gerekir.

Abone
Abone kullanıcısı en düşük rütbeli kullanıcı diyebiliriz. Admin paneline girme hakları bulunur. Yazı yazamazlar. Yazılmış yorumları okuyabilir ve yorum yazabilir.
 
  • Etiketler
    kullanıcı çeşitleri wordpress wordpress yetkileri
  • Üst Alt