Wordpress Güvenlik

Wordpress Güvenlik Eklentileri

1- AskApache Password Protect
Anasayfa : http://www.askapache.com/wordpress/htaccess-password-protect.html
İndir : http://z.askapache.com/uploads/aa-password-protect.rar

Bu eklenti sayesinde Wordpress?inizin admin dizininde ayrı bir parola sorgulayıcı oluşturabilirsiniz. Bunun için ayrı bir yönetici adı ve şifre belirterek blogunuzun admin bölümüne girilmesi için 2. bir şifre alanı gelecektir. Bu da güvenliğini arttırmanıza yarayacaktır. Eklenti kullanımı çok basittir. Normal eklenti kurulumu gibi dosyalarınızı /wp-content/plugins klaösürünün içine atacaksınız. Belirtmiş olduğunuz şifrenin artı güvenli olmadığını düşünürseniz değiştirme şansınız var. İşleyişi .htaccess kontrolü yaparak sürdürür. .htaccess?iniz yazılır olduğu zaman eklentiyi kurarsanız sorun yaşamazsınız.

2- Force SSL
Anasayfa : http://www.almosteffortless.com/wordpress/force-ssl/
İndir : http://www.almosteffortless.com/files/force-ssl.zip

Eklentiyi kısaca özetlersek, güvenilir olmayan bağlantıları tespit edip, oradan gelebilecek olası saldırıları engelliyor. Bu da sitenizin hem trafiğini, hem de güvenliğini düzene sokmuş oluyor.

3- Secure Files
Anasayfa : http://www.almosteffortless.com/wordpress/secure-files/
İndir : http://www.almosteffortless.com/files/secure-files.zip

Bu eklenti kendi sitenizin güvenliğini sağlamak için sisteme yükleyeceğiniz resim,doküman veya müzik gibi dosyalarınızı sunucunuzda belirtmiş olduğunuz başka bir dizinden yükleyerek. Sitenizde

4- Login Lockdown
Anasayfa : http://www.bad-neighborhood.com/login-lockdown.html
İndir : http://www.bad-neighborhood.com/loginlockdown-1.1.zip
Siz kendi evinizden admin paneline giriyorsunuz, bir başkası da sizin şifrenizi tahmin etmeye çalışıyor ve admin panelindeki kullanıcı adı ? şifre alanında denemeler yapıyor. Sizin isteğinize göre ayarlayabileceğiniz deneme sayısını 3 olarak farzedersek, denemeyi yapan kişi 3 defada tutturamazsa ip adresi kayıt altına alınıyor ve o kişinin o dizine ulaşması sistem tarafından
knbykl.or
 
WordPress Firewall
WordPress Firewall, tıpkı bir güvenlik duvarı gibi WordPress’te açık yarabilecek olan URL yönlendirme hatalarını ,izinsiz erişimleri ve diğer bilinen güvenlik açıklarını engelliyor.
DOWNLOADS

DBC Backup
DBC Backup eklentisi, belirlediğiniz gün ve saatlerde veritabanınızın yedeğini almanızı sağlayan bir eklenti. Ayrıca eski yedekleri silmesini de sağlayabilirsiniz. Yedeklerin alınacağı klasöre dışarıdan erişimi kapatarak veritabanınızın güvenliğini de sağlıyor.
DOWNLOADS

WP Security Scan
WordPress kurulumunuzdaki olası güvenlik açıklarını tarayan ve size bu açıkları kapatmanız için öneri ve araçlar sunan bir eklenti.
DOWNLOADS

Admin SSL
Private SSL kullanarak sitenizin admin panelinden, içeriklere kadar istediğiniz bütün bağlantıların güvenliğini sağlayan bir uygulama.

Ultimate Security Checker
Genel WordPress yüklemesinden sonra sitenizi genel bir taramadan geçiren ve yapmanız gereken güvenlik yükseltmelerini bir rapor halinde size sunan başarılı bir uygulama. Sitenizin güvenlik taramasından geçip geçmeyeceğini merak ediyosanız iyi bir seçenek.

AntiVirus
Sitenizi spam girdilere veya saldırılara karşı korumak için geliştirilmiş başarılı bir uygulama.

Stealth Login
Sitenizin admin paneline ulaşmak için kullandığınız wp-admin.php sayfası için başka bir link oluşturmanıza izin veren ve bu şekilde admin giriş sayfasını gizleyebilmenizi sağlayan bir uygulama.

Secure Files
Sitenizde download'a açtığınız dosyaların güvenlik nedeniyle wordpress yüklemesinin olduğu alanın dışında bir klasörden indirilmesini sağlayan ve isteğe bağlı olarak üye olmayanlara download yapılmasını engelleyebilen bir eklenti. Sitelerinde fazla sayıda download linki bulunan kullanıcılar için.

WP Email Guard
Sitenizde kullanılan bütün e-posta adreslerini şifreleyerek korumaya alan ve spam botları tarafından ele geçirilmesini engelleyen etkili bir uygulama.

BulletProof Security
XSS, CSRF, Base64 ve SQL Injection yöntemleri ile yapılan saldırılardan korunmak için tercih edebileceğiniz bir uygulama.
 
Üst Alt