• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

windows xp Türkiyede tahtını hala koruyor

Okunuyor :
windows xp Türkiyede tahtını hala koruyor

orkuorkun

Kıdemli
Üye
windows xp işletim sistemi her ne kadar Microsoft desteğini kaldırmak istese de en büyük engeli yine kendi işletim sistemi

Xp den sonra vista ve 7 çıktı şu anda 8 çıkıyor ancak XP Türkiyede hala tutuyor.
Bunun alt tabanında Telekom internet sağlayıcıların İnternet fiyatlarını düşürmek istememesi ve daha da yükseltemek için stratejiler geliştirmesinden kaynaklı. Bütün dünyada internet iletişim ücretleri düşerken Telekom fiber kablo altyapısı sayesinde diğer firmalardan aldığı işletim ücretleri ile baktığınızda fiyatlar hemen hemen aynı istikamette. Servis sağlayıcılar ayrı gibi görünse de Telekom ağına bağlılar. Ve bundan korkunç bir getiri sözkonusu. Bu cezbediyor.

Faturalarınızın kabarmasını ,yüksek kazanç sağlamayı kafalarına takan İnternet sağlayıcı firmalar
4GB kotasını Türkiyedeki insanlara kabul ettirmiş durumdalar. Sanki başka bir yol yokmuş gibi en ucuz haberleşme maliyeti buymuş şeklinde pazarlıyorlar.
Fiyatları düşük gösterme bedava kullanma gibi pazarlama sistemleri göstererek 24 aylık sözleşmeleri size dayatmaktalar.
Eğer 24 ay sözleşme yaparsa dikkat edin diğer firmalar da aynı yolu ziliyor çünkü fiberoptik olarak gönderme açısından hala Telekom altyapısına bağlılar.
Bu ne demek = Türkiyede hala bir tekel var ve bu özelleşmiş gibi görünüyor sadece görüntüde.

Sizi kazıklama metodlarından biri de windows 7 li laptoplar netbooklar satmak aslında hatta 8 li çıksa windows 8 li bilgisayar satacaklar. Neden mi çünkü Windows 7 her bilgisayar açtığınızda kendini güncellemek zorunluluğu hissediyor. ve hemen hemen her gün hiçbirşey yapmazssanız 30-120 megabayt laptopun kendisi güncelllemekle 4 GB kotanın 3GB ı gidiyor kullanıcıya 1 GB bırakıyorlar. sınırsız almaya mahkum ediyorlar o zaman siz de 55 TL ve üstü rakama mecbur almak istiyorsunuz.

Efendim ben android kullanıyorum demeyin hemen hemen aynı android zaten internet iletişimli makinedir bütün uygulamalar bedava internetten çekilerek kullanılır. dön dolaş aynı şey Güncellemeden para krıyorlar.

Bu işten kurtulmanın en güzel yolu Hala Windows xp kullanmak çünkü güncellemeleri iptal edebiliyorsunuz ,sistemi kontrol edebiliyorsunuz.

4GB kotalı internetiniz varsa Windows XP işletim sistemi kullanın ki kotanız aşmasın. Microsoft firmasına bir ricam var bizim memleketimizde Windows 7 ve 8 satmak istiyorsanız bir zahmet ya kaymağı yiyenlere parasını ödeyin yada biz XP kullanmaya devam edeceğiz siz Windows 10 u çıkarın ama kendini güncellemesin yoksa bizim Türkiyedeki faturalara yansıyor bana kalsa win95 kullanıcam da yeni program desteği kalmadı.

kullanıcılara önerim

Sınırsız internetiniz varsa, vista-(pek sevilmedi) win 7 win 8 hepsini kullanın

kotalı internetiniz varsa XP kullanın otomatik güncelleme seçeneğini kapatın 4GB kota yetiyor fazla aşmıyor

biz özelleşsek bile görünmeyen tekel devam ettiği sürece teknolojinin sonunda devam edeceğiz finlandiya norveç isveç gibi ülkelerde internet kullanmak bedava verilen vatandaşlık hakkı. Bilgi bizde parayla kardeşim bu böyle biline.

benim kendi düşüncem kimseyi bağlamaz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt