• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Windows 8'e başlat menüsü eklemek

Okunuyor :
Windows 8'e başlat menüsü eklemek

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 8'e "gerçek bir" Başlat menüsü eklemek ister misiniz? İşte bunu yapmanın kolay yolu!

Windows 8'de Metro arayüzünü kullanmak istemiyorsanız, muhtemelen klasik başlat menüsünü de yerinde görmek isteyeceksinizdir. ViStart, başlat düğmesini (ekranın sol alt köşesinde bulunan düğme) ve menüsünü Windows 8 Tüketici Önizleme'ye birkaç adımda ekleyebiliyor.

Öncelikle ViStartbu adresten indirin ve kurun. Ancak yüklerken Custom yükleme seçeneğini seçin ve ek araçları yüklememeye, sadece ViStart aracını yüklemeye özen gösterin. Gerektiğinde "Decline" düğmesien basarak ek araçları yüklemeyin, yükleme devam edecektir.

Artık Windows 8'de kullanabileceğiniz bir başlat düğmesine ve menüsüne sahipsiniz.

Eğer sol alttaki IE düğmesi ile yeni başlat menüsü üst üste görünüyorsa, şu yolu izleyin:
Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. Görev çubuğuna sağ tıklayın ve "Lock the Taskbar" seçeneğinin işaretini kaldırın. Oluşturduğunuz klasörü açın ve sol taraftan Desktop'u seçin. Burada sağ bölümden klasörü görev çubuğuna, IE ile başlat düğmesi arasına sürükleyin. Şimdi metne sağ tıklayıp "Show Text" and "Show Tile" seçeneklerindeki işareti kaldırarak görünümü düzeltebilirsiniz. Klasör artık görünmeyecek, ancak kullanığı alan başlat düğmesi ile IE düğmesini yerinde tutacaktır.

kaynak:chip.com.tr
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 8 başlat menüsü

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme Programı,Windows 8'de başlat menüsü, Windows 8 , Başlat menüsü,Start8 uygulaması ,windows 8 başlat menüsü indir

Start8 ile Windows 8 görev çubuğuna başlat menüsü ekleniyor. Bu menüden uygulamalara hızlı ulaşım sağlanıyor. Ayrıca sağ tıkla çalıştır ve sağ tıkla Bilgisayarı Kapat özellikleri de sisteme eklenmiş oluyor.

Start8 uygulaması yayınlanmış durumda... Uygulamanın web sayfasında bulunan e-posta formunu doldurarak, gerekli indirme bağlantısının e-postanıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Start8'i indirmek için: Start8 for Windows® 8 - Bringing back the Windows Start menu
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt