• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Windows 7 Yükseltme Danışmanı

Okunuyor :
Windows 7 Yükseltme Danışmanı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sürüm : 2.0.4000.0
Boyut : 8.27 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows XP/Vista/7
Üretici Firma : Microsoft Corporation

BURADAN

Kişisel bilgisayarınız Windows Vista'yı çalıştırabiliyorsa, muhtemelen Windows 7'yi çalıştırabilir, ancak Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı kullanmak yine de iyi bir fikirdir.

Bilgisayarınızın Microsoft Firması tarafından yeni çıkarılan Windows 7 İşletim Sistemini kullanmaya hazır olup olmadığını görmek için Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı kullanabilirsiniz.

Donanımınızı, aygıtlarınızı ve yüklü programlarınızı bilinen uyumluluk sorunları olup olmadığını belirlemek için tarar, bulunan olası sorunları nasıl çözeceğiniz konusunda yol gösterir ve yükseltme yapmadan önce yapmanız gerekenler konusunda önerilerde bulunur.

Windows 7 Yükseltme Danışmanı; bilgisayarınızı tarayarak olası uyumluluk sorunlarını belirler ve sizi Windows 7 yükseltme seçenekleriniz hakkında bilgilendirir.
Birkaç dakika içinde, bilgisayarınızın Windows 7 sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığının ve donanımınız, aygıtlarınız ve yüklü programlarınızla ilgili bilinen uyumluluk sorunları olup olmadığının açıklandığı, ayrıca Windows 7'yi bilgisayarınıza yüklemeden önce yapmanız gerekenlerin ele alındığı bir rapor elde edersiniz. İsterseniz bu raporu .Mht veya .Html formatında bilgisayarınıza kaydedip, daha sonra detaylıca inceleyebilirsiniz.

Windows 7 Yükseltme Danışmanı’nı çalıştırabilmek için asgari sistem gereksinimi :

# Windows Vista; Windows XP Servis Paketi 2 veya SP3
# Windows XP kullanıyorsanız sisteminizde .NET Framework 2.0 veya daha yeni bir sürümü kurulu olmalıdır. Asgari olarak .NET Framework 2.0'ın yüklü olmadığı belirlenirse kurulum programı yüklenmesine yardımcı olur.

Windows 7 Yükseltme Danışmanı’nın Kullanımı :

# Önce Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı bu sayfamızdan bilgisayarınıza innDirin.
# Çift tıklayıp, birkaç basit sorudan sonra kurmuş olacaksınız.
# Yazıcılar, kameralar, harici sabit diskler ve tarayıcılar gibi, kontrol ettiğiniz bilgisayarla düzenli olarak kullandığınız tüm USB aygıtlarını ve diğer aygıtları bağlayın ve açın.
# Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı Başlat menüsünden veya masaüstündeki simgesinden çalıştırarak taramayı başlatın.

Bilgisayarınızın işlemci (cpu) ve belleğine (ram) bağlı olarak 2-3 dakika tarama yapılmasını bekleyin. Bu esnada harici donanımlarınızı takmayın veya takılı olanları çıkarmayın.
Örneğin : Editörümüzün yaptığı taramada, Pentium 4 / 2.66 İşlemci, 2 Gb Ram bellek ile Windows XP SP3 kurulu sistemde yaklaşık 3 dakikada tarama sonucu alınabilmiştir.

NOT : Windows 7 Yükseltme Danışmanı'nı Virtual PC (sanal bilgisayar) veya Uzak Masaüstü içinde çalıştırıyorsanız, Windows Aero işlevi düzgün algılanmayabilir.

Gizlilik Bildirimi
Sistem taraması esnasında kişisel bilgisayarınız hakkında bilgiler Microsoft'a gönderilecektir, ancak hiçbir bilgi kimliğinizi belirlemek veya sizinle iletişim kurmak için kullanılmayacaktır. Daha fazla bilgi için, Windows 7 Yükseltme Danışmanı Gizlilik Bildirimini okuyun.

Windows 7 Hakkında

# Windows 7 Özellikleri
# Windows 7 Sistem Gereksinimleri
# Windows 7 Sürümleri Karşılaştırma Tablosu
inndir.com
 
Üst Alt