Windows 7′ye Geçmek İçin 10 Geçerli Sebep

Şu anda Xp yada Vista kullanıyor olabilirsiniz fakat Windows 7′yi kullanmaya başlamak için bence 10 geçerli neden var işte buyrun:
  1. Sanal Xp Modu : Xp’de mükemmel derecede çalıştığını düşündüğünüz programlarınız mı var bunu hiç düşünmeyin çünkü Windows 7′de ki sanal xp moduyla bu programınların Windows 7′de Xp’de çalışıyormuş gibi davranmasını sağlıyabilirsiniz.
  2. Hızlı Yükleme Hızlı Açılış : Vista yüklerken canım çıktı peki ya Windows 7 dediğinizi duyar gibiyim öyle ki Windows 7′nin yüklenme süresi tahminen 15 dakika ve açılış yani boot Xp ve Vista’dan çok daha hızlı.
  3. NetBook Desteği : Netbook’ların bildiğiniz üzere sistem özellikleri günümüz itibariyle Vista’yı stabil çalıştıracak düzayde değil, Windows 7′de bulunan Netbook desteği ile düşük sistem özelliklerinde maksimum performans sağlanması amaçlanıyor.
  4. IE 8 ve Diğer Windows Bileşenlerinin Kaldırılması : Ve sonunda Internet Explorer ve kullanmadığımız windows uygulamalarını sonlandırabileceğiz fakat burda dikkat edilmesi gereken nokta IE ile bağlantılı çekirdek bileşenlerinden dolayı IE’nin tam anlamıyla sistemden silenememesi sadece göz önünden kaldırılması demek daha doğru.
  5. Daha İyi Sürücü ve Program Desteği : Şu bir gerçek ki Vista’ya geçtiğimizde hepimizin bilinmeyen sürücüleri oldu yani Vista’nın sürücü desteği yeterli değildi. Windows 7 ise sürücülerinizi otomatik yüklüyor ve şu ana kadar ki yorumlarda program desteğinin son derece iyi olduğu söyleniyor.
  6. Hesap Makinesi, Paint ve Wordpad’de güncellemeler : Microsoft bu tarz uygulamalarda iyileştirme yapmanın iyi olduğunu düşünmüş olacak ki Paint, Wordpad gibi uygulamaların içerik ve görünüşlerinde değişiklikler yapılmış.
  7. Daha az yükleme alanı : Vista Home Premium ve Ultimate yükleme için 15 gb yer istiyor bu da 10 tane Xp demek Windows 7′de bu sıkıntı yüklecenek olan programlara opsiyonel seçeneği eklenmesiyle ortadan kaldırılmış. Bu da demek oluyor ki yükleme esnasında ve yükledikten sonra Windows 7 daha az yer kaplıyacak.
  8. Daha İyi Kullanıcı Hesap Kontrol Sistemi : Vista’da bizi canımızdan bezdiren çoğumuzun kapattığı bu sistem Windows 7′de mükemmel derecede geliştirilirmiş.
  9. Yeni Aero Özellikleri : Wİndows 7′de Aero Snap, Aero Peek, ve Aero Shake adında üç adet uygulamalarınıza hızlı bir göz atmayı,aktif olmayan sayfaları küçülten uygulama yer alıyor.
  10. Problemlerinize Daha Etkin Geridönüşler : Problem Steps Recorder adı verilen bu sistem Windows 7′de problemle karşı karşıya kaldığınızda problemleri sizin yerinize adımlayıp HTML haline getirip zipliyor ve hata gönderilmeye hazır.
pc-haber
 
Üst Alt