• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Windows 7 ve Vista’ da Özel Tema Nasıl Kurulur

Okunuyor :
Windows 7 ve Vista’ da Özel Tema Nasıl Kurulur

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 7 ve Vista işletim sisteminde özel temaların yüklemesi artık çok kolay, iyi derece bilgisayar kullanımın gerek sadece işlem sırasını takip etmeniz yeterli bir kaç dakika içinde isteğiniz temayı yükleyebileceksiniz…

Windows 7′ de temaların kullanılmasını Uxtheme.dll, themeui.dll ve themeservice.dll dosyları ile engelleniyor. Bu dosyalar “% windir% \ System32″ klasör içinde saklanır bu dosyaları silemez ve değiştiremezsiniz.

Farklı temaların kullanılabilmesi için bu dosyaların üzerinde değişiklik yapılması gerekiyor. Önceki Windows sürümlerinde bu dosyaların değiştirilmesi bir kaç işlemden sonra gerçekleştiriliyordu. Ama kullanıcıları daha basit ve karmaşık işlemlerden kurtaran Universal Theme Patcher geliştirildi.

Universal Theme Patcher indirin.. Universal Theme Patcher çalıştırın ve resimdeki bölüm geldiğinde Patch butonlarına sırası ile basın..

Bu işlemden sonra Özel temaların yüklemesinde yardımcı olacak Windows Theme Installer programı indirin.

Windows Theme Installer programın kullanımında gerekli olan Windows 7 Temasını buradan indirin..

Windows Theme Installer programı açtığınızda sağ üst bölümde bulunan Installed Thmes bölümünde yüklü olan temaların bir listesi yer alıyor.

Buradaki Temaları seçip Apply Theme tıkladığınızda seçtiğiniz tema yükleniyor. Remove Theme ile yüklü olan temaları silebilirsiniz.

Yeni bir tema yüklemek için Select Files bölümünde bulunan Theme, Explorer.exe, OobeFldr.dll, bölümlerin yanındaki kutucukları işaretleyin ve Browse tıkayın ve bu bölümde istenen dosya türünü seçerek temayı yüklüyoruz..

Gerekli dosyaları seçtikten sonra Install Theme butonunu tıklayarak temayı yüklüyorsunuz..


Windows Theme Installer
iyiblogcu.com
 
Üst Alt