• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Windows 7 Sanal Xp Modu Kurulumu Ve Kullanımı

Okunuyor :
Windows 7 Sanal Xp Modu Kurulumu Ve Kullanımı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Windows 7′yi kurdunuz ve sıra geldi adından sıkça söz edilen Sanal Xp (Virtual XP) modu’nu test etmeye öncelikle sisteminizin bu modu desteklediğini kontrol etmelisiniz bu yazımdan sisteminizi test edebilirsiniz. Bu testte soldan sağa doğru bakıldığında ilk 2 seçenek çoğu zaman doğrulanıyor fakat son seçenek “hardware virtualization” oldukça önemli ve işlemcinizin bu özelliği mutlaka desteklemesi gerekiyor.

Sanal Xp modu için gerekli 2 yazılım bulunuyor:
1. Windows Virtual PC bu yazılım windows 7′de sanal ortam oluşturmayı sağlıyor.
2. Windows XP Mode Beta oluşturulan sanal ortamı Xp moduna bağdaştırıyor.
Yazılımları yükledikten sonra sisteminizi yeniden başlatın ve Virtual Windows XP programını başlatın. Kullanıcı adı ve şifre oluşturduktan sonra Sanal Xp ayarlarını yaparken “hardware virtualization is not enabled” hatası alırsanız bios’a girip bu özelliği enabled yapın.

Ve kurulum tamamlandıktan sonra karşınızda Sanal Xp penceresi.Programlarınızı yüklemeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken nokta Sanal XP’yi tüm kullanıcılar için aktif hale getirmeniz bunun için başlat’a sağ tık “open all users” deyin.

Sana Xp modunda yüklediğiniz programlar “Windows 7 start menu -> Windows Virtual PC -> Virtual Windows XP Applications” dizini altında yer alır.
 
Üst Alt